افزایش قیمت زعفران به دلیل کاهش تولید

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

افزایش قیمت زعفران به دلیل کاهش تولید

فزایش قیمت زعفران به دلیل کاهش تولید.افزایش قیمت زعفران به دلیل کاهش تولید

  • کشاورزان برای فروش دست نگه دارند. از کشاورزان می‌خواهیم که برای فروش محصول عجله نداشته باشند و یا مقداری از محصول خود را برای تامین هزینه‌ها بفروشند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به تشکیل شبکه دانش گفت: برنامه ما در ترویج این است که هرکس بتواند با این شبکه ارتباط بگیرد و نیاز دانشی خود را برطرف کند.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، اورانی ادامه داد: به عنوان مثال بهره‌بردار می‌تواند با پژوهشگر ارتباط برقرار کند و سوالش را بپرسد و یا در حوزه ای وارد شود و از نشریه، فیلم و… مربوط به آن استفاده کند و پاسخ سوالش را بیابد.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


 

با رسیدن به اوج تولید زعفران شاهد افت شدید قیمت خرید این محصول از کشاورزان بودیم . وزارت جهادکشاوری برای به تعادل رسیدن بازار سازمان تعاون روستایی را موکلف به خرید حمایتی زعفران از کشاورزان کرد.

پس از آن هر کیلوگرم زعفران پوشال ۱۱ میلیون تومان و هر کیلوگرم نگین زعفران ۱۳ میلیون تومان با نوسان یک میلیون تومانی از کشاورزان خریداری شد که نزدیک به قیمت‌های مصوب سازمان تعاون روستایی بود اما کارشناسان معتقدند با توجه به افزایش چند برابری هزینه تولید و تورم قیمت‌های خرید زعفران بیش از این‌ها افزایش می‌یافت.

علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران افزایش حداقل ۲۰ تا ۳۰ برابری قیمت خرید زعفران با توجه به هزینه‌های تمام شده تولید و تورم حاکم بر اقتصاد را مناسب می‌داند.

وی معتقد است؛ مدیریت غلط تولید و بازار موجب شده ابتدای فصل برداشت شاهد افت شدید قیمت باشیم و پس از پایان برداشت که دیگر محصول از دست کشاورز خارج شده و در انبار دلالان است قیمت‌ها روند صعودی به خود بگیرند.*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.