عناب محصولی که مورد غفلت قرار گرفته است

عناب محصولی که مورد غفلت قرار گرفته است
عناب محصولی که مورد غفلت قرار گرفته است
۴٫۲ (۸۴%) ۵ votes

عناب محصولی که مورد غفلت قرار گرفته است

محسن پویان مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی تنها تولید کننده انحصاری عناب در ایران می باشد.
وی ادامه داد: عناب خشک و تازه ، به صورت میوه مورد استفاده قرار می گیرد و از عناب به عنوان گیاه دارویی استفاده می شود.

عرضه شدن ۳۰ محصول از فراورده های عناب به وسیله چین

پویان بیان کرد: چین به عنوان کشوری پیشرئ در تولیدات فراورده های عناب توانسته است بیشتر از ۳۰ محصول از این میوه را واردبازار های بین المللی و داخلی کرده است.
وی در مورد اینکه عناب تا به حال بهره اقتصادی قابل توجهی نداشته افزود: تا به اکنون این میوه بدون برند و بصورت فله ای و بصورت غیر رسمی به کشور های همسایه صادر می شود.

غافل شدن از عناب در کشور

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی گفت: میوه عناب در کشور مغفول مانده و تنها در سطحی محدود در مورد آن تحقیقاتی انجام شده که از نظر بهره برداری اقتصادی و تجاری آن بی بهره مانده ایم.
وی ضرورت بهره برداری اقتصادی از این محصول را جمع آوری پژوهشگران فعال در این عرصه دانست.
پویان در مورد مجتمع تحقیقاتب گیاهان که با مساحت چهارده هکتار ،۳ آزمایشگاه تخصصی راه اندازی شده است گفت: ۵ نفر در حال حاضر به صورت تخصصی در این مجتمع کار می کنند.
وی اظهار کرد: تابه حال سرمایه گذاری های انجام شده در خراسان جنوبی بیشتر هزینه بوده است و جذب علمی نداشتیم و سرمایه گذاران با سختگیری های قانون از دست می روند.
پویان از عرضه شدن ۵ محصول از این مجتمع در آینده خبر داد و گفت: ۵ محصول در حال ثبت اختراع می باشند.

عناب محصولی که مورد غفلت قرار گرفته است


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:

 


عناب کشت عناب کشت عناب در ایران عناب چینی عناب در چین قیمت زعفران قیمت زعفران گرمی نرخ زعفران نرخ زعفران خشک نرخ زعفران مشهد نرخ زعفران در بورس نرخ زعفران بروز خرید زعفران خرید زعفران عمده خرید زعفران کیلویی خرید زعفران اینترنتی خرید زعفران فله زعفران نورهان عناب چینی عناب در چین قیمت زعفران گرمی زعفران نورهان خرید زعفران فله خرید زعفران اینترنتی خرید زعفران کیلویی خرید زعفران عمده نرخ زعفران خشک نرخ زعفران مشهد نرخ زعفران بروز

 


عناب محصولی که مورد غفلت قرار گرفته است
4.2 (84%) 5 votes