اموزش کاشت زعفران

اموزش کاشت زعفران

اموزش کاشت زعفران 

 

سوال

زمینی داریم که گل خیلی ضعیف داره حتی علفش هم ضعیف هست با وجود اینکه هر ساله بهش کودهای حیوانی و شیمیایی دادیم ولی باز فرقی نکرده لطفا راهنمایی کنید .

✍پاسخ:

با سلام تنها کود دادن به زمین زعفران شرط نیست همه شرایط باید محیا باشه گاهی اوقات کم آبی و آبیاری کم هم باعث ضربه زیادی به زعفران میشه چون هرچه قدر هم که کود بدیم ولی رطوبت محیا نباشه عناصر غذایی جذب نمیشه. اگه اب و کود و کنترل علفهای هرز به خوبی انجام میشه و بازم پیاز ضعیف است باید آزمایش خاک بدین شاید PH زمینتون بالاست و عناصر به شکل غیر قابل جذب در میان.
?مهندس ناصر یوسفی

?سوال:

سلام خسته نباشین خدمت مهندسین گرامی وعزیز
امسال من نیم هکتار زعفران کاشتم قابل ذکر باشه قبل کشت زمین را لیزری صاف کردم و حدودا شصت سانت خاک زمین برداشه شد و به اخر زمین کشیده شد من هم هیچ گونه کود حیوانی وشیمیای قبل کاشت و بعد کاشت نزدم الان زعفران خیلی بد سبز کرده و دو نوبت اب گرفته شده .
ایا زعفران کشت کردم سبز میشه یا راه حلی برای سبز کردن پیاز .منظور کود ویا هر چیز دیگه …
تشکر وخسته نباشین, غرقی از فیروزه

✍پاسخ:

در بیشتر اوقات جوانه های پیاز هایی که در زیر خاک مانده است ممکن است تا اواخر اسفند ما از زیر خاک خارج شوند بنابر این برای مشاهده عملکرد کاشت زعفران باید تا آواخر اسفند ما صبر کرد
ضمنا قسمت هایی که خاکبرداری شده است را باید بیشتر از سایر نقاط تقویت کنید چرا که خاک حاصلخیز این قسمت ها برداشت شده است و ممکن است این قسمت ها عملکرد خوبی نداشته باشند
?مهندس محمد اثناعشری

✍پاسخ۲:

با سلام معمولا جاهایی از زمین که زیاد خاکبرداری میشه و تردد وسایل نقلیه زیاد است ساختمان خاک از بین می ره و اگه عمق کاشت هم یه مقدار زیاد باشه برای سبز شدن زعفران مشکل ایجاد میکنه. باید آبیاری بیشتری بکنید تا اسفند ماه طول می کشه برخی پیازها سبز بشن. در ضمن خاک سطح الارض خیلی جابه جا شده باید خاک رو بیشتر تقویت کنید.
?مهندس ناصر علیزاده

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی ما

زعفران نورهان

telegram.me/zafruni


اموزش کاشت زعفران
5 (100%) 1 vote

*

code