ثبات قیمت زعفران

ثبات قیمت زعفران

غلامرضا میری نائب رئیس شورای ملی زعفران از ثبات قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: حداقل نرخ زعفران هم اکنون شش میلیون تومان و حداکثر ده میلیون تومان می باشد.
به گفته میری، به علت کاهش تقاضای داخلی ، بازار زعفران در رکود به سر می برد.

وی در مورد صادرات زعفران بیان کرد: در ۸ ماه گذشته گمرک، ۱۵۲ تن زعفران با اررزش ۲۴۰ میلیون دلار صادر شده است که نسبت به سال پیش از نظر ارزشی ۴۶% رشد داشته است.
نائب رئیس شورای ملی زعفران افزود: با توجه به تعرفه ۳۸% چین برای ورود زعفران ایرانی و تحریم های آمریکا ، امکان صادرات وجود ندارد و این باعث شده تا زعفران ایرانی در بسته بندی افغانی در افغانستان صادر بشود.
وی ادامه داد: برای صادرات هر کیلو زعفران باید مبلغی در حدود ۱۴۵۰ دلار پیمان سپاری ارزی شود و ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما برگردانده شود.

صادر کنندگان به علت این سخت گیری ها و موانع صادرات از کارت های یکبار مصرف برای صادر کردن به بازار های هدف استفاده می کنند.
میری معتقد است وقتی می شود جلوی قاچاق را گرفت که این موانع صادراتی از جلوی صادرکنندگان برداشته شود.

نائب رئیس شورای ملی زعفران شناسنامه دار شدن زعفران را ضروری دانست و افزود: در صورتی شاهد تقلب در زعفران نخواهیم بود که مرکز تولید زعفران از مزرعه، تولید کننده و مشخصات کامل تولید به وسیله کد ۱۳ رقمی قابل پیگیری باشد.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


زعفران نورهان اخبار زعفران  ثبات نرخ زعفران ادامه دار شد قیمت زعفران قیمت زعفران در بورس نرخ زعفران نرخ زعفران نگین نرخ زعفران در بورس خرید زعفران خرید زعفران عمده خرید زعفران کیلویی خرید زعفران در بورس زعفران نورهان اخبار زعفران


*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.