بانک زعفران؛عامل اصلی ارزش افزوده زعفران

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بانک زعفران؛عامل اصلی ارزش افزوده زعفران
علی رستمی فرماندار ویژه تربت‌حیدریه روز یکشنبه در نشست با مدیر عاملان شرکت های زرین زعفران مشرق زمین و زعفران مصطفوی در تربت‌حیدریه با بیان اینکه نقش زعفران در اقتصاد شهرستان تربت حیدریه همانند نقش صنعت نفت در اقتصاد ملی ایران است ابراز داشت: زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری شرکت های مختلف در عرصه زعفران در این شهرستان فراهم است و از تمام فعالان این حوزه حمایت می کنیم.
وی، برندسازی، بازاریابی و بازارسازی، ایده پردازی و استفاده از روش‌های نوین و علمی در تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت محصول را از جمله موارد مغفول مانده در اقتصاد زعفران منطقه دانست و افزود: خوشبختانه در دوسال گذشته در راستای حمایت از تولید کنندگان و رسیدن به قیمت عادلانه، اقدام‌های مثبتی صورت گرفت است. بانک زعفران؛عامل اصلی ارزش افزوده زعفران

علی رستمی گفت: در این راستا با ورود زعفران در قالب گواهی سپرده کالا به بازار بورس و آغاز به کار دفاتر کارگزاری و همچنین پیگیری منطقه ویژه اقتصادی و پایانه گمرکی و صادراتی در تربت‌حیدریه، چشم اندازهای جدیدی در راستای مرجعیت قیمت، ماندگاری و انحصار این محصول در شهرستان ایجاد شده است که باعث رغبت بیشتر سرمایه‌گذاران می شود. بانک زعفران؛عامل اصلی ارزش افزوده زعفران

رستمی افزود: کمترین سهم و ارزش افزوده را زعفرانکاران دارند و خام فروشی و فروش صادرات فله ای در شان این محصول راهبردی شهرستان تربت حیدریه نیست از این رو نیازمندیم که بازار این صنعت را در اختیار داشته باشیم و به سمت شیوه های خلاق و علمی گام برداریم و باعث تاسف است که تولید ۹۵ درصد این محصول را در اختیار داشته باشیم و فقط پنج تا ۱۰ درصد ارزش افزوده آن در اختیار ما باشد.

فرماندار تربت‌حیدریه ادامه داد: هنوز در بحث کاشت زعفران به روش سنتی عمل می‌شود و نتوانسته ایم میزان بهره وری در واحد سطح را افزایش دهیم اما اگر می‌خواهیم در صادرات و در اختیار گرفتن این محصول موفق عمل کنیم باید محصولی با کیفیت و متناسب با انواع سلیقه‌ها و تقاضاها تولید شود و در این زمینه نیازمند ارتباط موثر دانشگاه و شرکت‌های دانش بنیان با بخش کشاورزی هستیم.

تربت‌حیدریه با تولید ۳۷ نوع محصول زراعی و ۳۱ نوع محصول باغی به ترتیب رتبه‌های پنجم و سوم خراسان رضوی در این بخش‌ها در اختیار دارد.
از مجموع ۹۰ هزار هکتار اراضی زیرکشت زعفران در خراسان رضوی، هشت هزار و ۷۶۵ هکتار به تربت‌حیدریه اختصاص دارد و میانگین تولید زعفران در این شهرستان چهار کیلوگرم در هر هکتار و در مجموع میزان تولید آن سالانه حدود ۳۶ تن است.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

قیمت زعفران خرید و فروش زعفران صادرات زعفران زعفران نورهان زعفران عمده  قیمت زعفران خرید و فروش زعفران صادرات زعفران زعفران نورهان زعفران عمده

قبانک زعفران؛عامل اصلی ارزش افزوده زعفرانق*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: