جزِئیات آمار خرید زعفران ۹۸ اعلام شد

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

جزئیات آمار خرید زعفران ۹۸ اعلام شد

ساتراپ،سامانه آماری خرید

حسین شیرزاد، رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران آمار خرید حمایتی زعفران سال ۹۸ را بر اساس سامانه آماری خرید موسوم به “ساتراپ” اعلام کرد.به گزارش ایلنا به نقل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، حسین شیرزاد ، در گردهمایی ناظرین طرح خرید حمایتی زعفران سال ۱۳۹۸ به تشریح  سامانه آماری خرید حمایتی زعفران ۹۸ موسوم “ساتراپ” پرداخت وبیان کرد: “در خصوص تناژ خریداری شده زعفران حمایتی باید عنوان نمود که استان خراسان رضوی با ۶۸۸۴۴کیلوگرم بیشترین میزان خرید ، استان خراسان جنوبی با خریدی معادل ۲۵۱۲ کیلوگرم رتبه دوم و استان خراسان شمالی با ۷۶۱ کیلوگرم کمترین میزان خرید را داشته است . در مجموع کل زعفران خریداری شده توسط کارگروه خرید زعفران بالاترین مداخله هدفمند در بازار زعفران طی ۵۰ سال اخیر بوده است. “


ارزش ریالی زعفران خریداری شده

حسین شیرزاد افزود: از منظر ارزش ریالی زعفران خریداری شده استان خراسان رضوی ۶,۴۲۴,۳۲۰ میلیون ریال ، خراسان جنوبی ۲۲۸۸۰۰ میلیون ریال و خراسان شمالی ۷۳،۸۴۳ میلیون ریال می باشد که در مجموع کل ارزش ریالی زعفران خریداری شده ۶,۷۲۶,۹۶۵ میلیون ریال می باشد . از این میزان تاکنون مبلغ ۲،۴۰۳،۱۵۳ میلیون ریال معادل با ۳۶ درصد کل ارزش خریداری شده به زعفران کاران پرداخت شده است که در حال رایزنی با بانک های عامل جهت اخذ مابفی بها خریداری شده می باشیم . به خاطر داشته باشیم که سازمان تعاون روستایی به عنوان مجری نظارت عالی بر طرح خرید ، مباشرت ، انبارش و تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل ها و امنیت خرید بوده که این مهم را به نحو احسن انجام داده است.اما نکته ظریف آن است که مسئول تامین طرح خرید حمایتی زعفران سازمان برنامه و بودجه و بانک های عامل با نظارت بانک مرکزی بوده اند و در تلاش هستیم تا منابع مالی را از طریق پیگیری و رایزنی با بانکهای عامل تا پرداخت بهای کامل ثمن زعفران فروخته شده به زارعین زعفران کار دنبال نماییم.

شیرزاد افزود: از نظر تعداد کشاورزانی که محصول زعفران را تحویل داده اند خراسان رضوی ۹،۵۰۲ نفر ، خراسان جنوبی ۳۷۶ نفر و خراسان شمالی ۱۵۸ نفر می باشد که در مجموع کل زعفران خریداری از ۱۰،۰۳۶ نفر کشاورز می باشد . این هم رکورد تازه ای در تعامل بازاری با جامعه زعفران کاران کشور محسوب می گردد.

وی ادامه داد: قابل ذکر است بیشترین وزن خریداری شده از یک کشاورز در استان خراسان رضوی ۲۲۲ کیلوگرم مربوط به آقای عبدالرضا خزاعی بوده ، در استان خراسان خراسان جنوبی ۴۱ کیلوگرم مربوط به خانم صدیقه مرادی و در استان خراسان شمالی۲۴ کیلوگرم متعلق به آقای غلامحسین بازوق می باشد . همچنین کمترین وزن تحویلی از یک کشاورز در استان خراسان رضوی ۳۶۵ گرم مربوط به اقای روح اله طالبی ، در استان خراسان جنوبی ۹۸۹ گرم مربوط به اقای هادی سلامت ، و در استان خراسان شمالی ۴۲۵ گرم مربوط به آقای مهدی اسدالهی است.  جزِئیات آمار خرید زعفران ۹۸ اعلام شد

حسین شیرزاددر ادامه  اظهار کرد: پیک خرید روزانه زعفران در استان خراسان رضوی روز ۲۵آذرماه سال ۹۸  با ۲۳ قبض خریداری شده وبه مقدار ۱۰۸ کیلوگرم ، در استان خراسان جنوبی روز ۳۰ آبان ماه سال ۹۸ با ۵ قبض خریداری شده و مقدار ۲۴ کیلوگرم و استان خراسان شمالی روز ۱۰ ابان ماه سال ۹۸  با ۵ قبض خریداری شده و مقدار۲۴ کیلوگرم است .
همچنین تعداد کل قبض باسکول خریداری شده در استان خراسان رضوی ۲۰,۶۹۷ قبض باسکول ، در استان خراسان جنوبی قبض باسکول ۶۹۹ و استان خراسان شمالی ۲۵۹ قبض باسکول و در مجموع تعداد ۲۱,۶۵۵ قبض باسکول در سامانه ساتراپ ثبت گردیده است . شایان ذکر است تعداد مراکز خرید دایر شده جهت خرید زعفران در استان خراسان رضوی ۱۸ مرکز ، در استان خراسان جنوبی ۳ و در خراسان شمالی ۱ و در مجموع تعداد ۲۲ مرکز خرید در امر خرید مشارکت داشته اند .که این تفاوت بارها از سوی ناظرین سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مورد انتقاد قرار گرفته است و تصمیم کارگروههای های استانی در امر خرید و انتخاب مباشر در این پارامتر تاثیر گذار بوده است.

جزِئیات آمار خرید زعفران ۹۸ اعلام شد جزِئیات آمار خرید زعفران ۹۸ اعلام شد

قیمت زعفران فروش عمده زعفران درجه یک قیمت زعفران قیمت زعفران قیمت زعفران فروش عمده زعفران درجه یک *

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: