خرید حمایتی ۶۷ تن زعفران توسط سازمان تعاون روستایی

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

خرید حمایتی ۶۷ تن زعفران توسط سازمان تعاون روستایی:

حسن شیبانی، معاون امور فنی و بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از خرید حمایتی ۶۷ تن زعفران تا امروز با قیمت ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ حسن شیبانی با بیان اینکه خرید زعفران در قالب خرید فیزیکی (تحویل به مراکز خرید سازمان) و سپرده کالایی (خرید از طریق بورس کالای کشاورزی) انجام شده است، گفت: طبق گزارش‌ها، خرید حمایتی زعفران رضایت نسبی تولیدکنندگان را در پی داشته است.

وی  افزود: این سازمان هیچ‌گونه محدودیتی برای خرید توافقی زعفران از کشاورزان ایجاد نکرده و صادرکنندگان می‌توانند نسبت به خرید این محصول از کشاورزان با قیمت منصفانه ابلاغی اقدام کنند.

شیبانی درباره قیمت کارشناسی خرید زعفران، بیان داشت: قیمت کارشناسی زعفران بر اساس قیمت روز بازار داخل و خارج تعیین می‌شود و در پی کاهش قیمت این محصول در بازار، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بر اساس وظایف ذاتی خود مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان و همچنین در راستای اقتصاد تعاونی‌ها و حمایت از کانون‌های تولید، اقدام به خرید زعفران با نرخ هر کیلو ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان بالاتر از قیمت بازار کرده و موجب تثبیت قیمت حمایتی این محصول در بازار شده است.

معاون امور فنی و بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی و این سازمان به‌منظور ارتقای جایگاه ایران در صادرات زعفران ضمن برگزاری جلسات متعدد با اتحادیه ها و صادرکنندگان برتر زعفران و رایزنی با وزارت امور خارجه و سفارتخانه‌ها، گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌منظور شناسایی صادرکنندگان فعال برای بازاریابی و استمرار صادرات این محصول به خارج از کشور از طریق عرضه زعفران در بورس بین‌المللی اقدام کرده است.

حسن شیبانی، نسبت به تشریک مساعی با صادرکنندگان در راستای حفظ و حراست از جایگاه زعفران ایران در صادرات اعلام آمادگی کرد.

خرید حمایتی زعفران،صادرات زعفران، زعفران در بورس، سازمان تعاون روستایی

 

منبع: مهر*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: