خواص شگفت انگیز زعفران از دیدگاه امام رضا (ع)

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

خواص شگفت انگیز زعفران از دیدگاه امام رضا (ع)

زعفران که به طلای سرخ معروف است گیاهی با طبع گرم و خشک است  و در طب سنتی کار بردهای فراوانی از جمله شادی آور و مقوی معده دارد. با سر زدن به کلینیک گیاهان دارویی امام رضا می توانید با انواع گیاهان دارویی و خواص فوق العاده آن ا آشنا شوید. در این مطلب خواص شگفت انگیز زعفران از دیدگاه امام رضا را که از دیدگاه علمی مورد بررسی و تایید قرار گرفته اند، را برای شما عزیزان بیان می کنیم.

 1. ضد افسردگی

  چای زعفران برای درمان افسردگی نیز استفاده می شود. گزارش شده است که دریافت مقدار زیادی از دم کرده و یا ادویه ی زعفران موجب احساس شادی و خوشحالی می شود.

 2. کاهش درد قاعدگی

در گذشته، زعفران به عنوان یک محرک برای تحرک قاعدگی در زنانی که عادت ماهیانه ی منظمی نداشتند، استفاده می شد. دم کرده ی گیاه زعفران هم چنین برای کاهش خون ریزی رحم، تسهیل خونریزی و کاهش درد ناشی از قاعدگی به کار برده می شود. البته این چای نباید توسط زنان باردار مصرف شود چرا که در تعدادی از تحقیقات دیده شده است که موجب سقط خود به خودی جنین می شود.

 1. تسکین دردهای شکمی
  دم کرده ی زعفران برای دردهای متوسط تا شدید شکمی و قسمت فوقانی شکم موثر است. همچنین دردهای غشای روده ی بزرگ را نیز آرام می کند.
 2. کاهش فشار خون

  امام رضا توصیه داشتند که افرادی که دچار سردرد صبجگاهی، تهوع و یا احساس وزوز گوش هستند کمی دم کرده زعفران بنوشند. تحقیقات جدید نشان می دهد دم کرده ی زعفران حاوی موادی است که به آن کروستین می گویند که فشار خون را پایین می آورد. به همین دلیل زعفران بهپیشگیری از افزایش فشار خونکمک می کند.
 3. سلامت قلب
  از دیدگاه طب سنتی زعفران تمایل و نفوذ مواد غذایی و داروها را به قلب افزایش می‌دهد. همچنین مصرف آن شادی‌آور بوده وتقویت‌کننده قلباست. بزرگان طب سنتی توصیه می‌کنند که در ترکیب داروهای مورد استفاده برای بیماران قلبی زعفران اضافه شود تا هدایت و نفوذ دارو به قلب بهتر انجام شود.
 4. بهبود گوارش
  دم کرده ی زعفران موجب تحریک استفراغ و سرفه به منظورتسکین درد سینه، گلو و معدهمی شود.
 5. ضد سرطان
  دانشمندان همچنین در مطالعات جدید کشف کرده اند که زعفران حاوی ترکیباتی است که در پیشگیری و درمان انواع سرطان های سینه، پوست، ریه و سرطان استخوان موثر است.
 6. خواص دیگر زعفران

از جمله کاربردهای بالینی این گیاه استفاده از آن برای تسهیل زایمان های سخت است.

سکته مغزی در اثر انسداد عروق نه فشار خون با زعفران قابل بهبود و رفع است.

استفاده از زعفران در طول هفته به میزان دو بار و یا به صورت یک روز در میان در درمان کبد چرب هم مؤثر است.

گلبرگ و کلاله زعفران در جلای چشم و افزایش قدرت بینایی مؤثر است.

از ضماد زعفران هم برای درمان بیماری نقرس و درمان درد مفاصل استفاده می شود.

 

 

 

خواص شگفت انگیز زعفران از دیدگاه امام رضا (ع).خواص شگفت انگیز زعفران از دیدگاه امام رضا (ع). خواص زعفران،خواص زعفران در بارداری، طلای سرخ، دم کرده زعفران،طلای سرخ،خواص زعفران،خواص زعفران در بارداری

بیشتر بدانید:

فواید مصرف زعفران در دوران بارداری

خواص و فواید زعفران

زعفران چه خواصی دارد

۱۰ نکته جالب در مورد گیاه ارزشمند زعفران

اپیلیکیشن صفر تا صد زعفران*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: