دو مرحله آبیاری زمین زعفران

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

پرسش و پاسخ زعفرانی


دو مرحله آبیاری زمین زعفران

سوال?؟

باسلام ،اززعفران کاران شهرستان جغتای هستم،پارسال همسایه مون سال دوم کشتش بود یک قطعه زمینش را اول شهریورآب داد ودوباره باقطعه دیگر باهم اول مهرآب دادن ، قطعه ای اززمین که دوبارآب خوردهم گلش زودتردست دادهم گل بیشتری داد. میخواستم ببینم امسال ماهم اینکارروانجام بدیم یانه؟ممنون ازراهنماییتون.


پاسخ?:

سلام بله شما میتونید دو مرحله ابیاری رو انجام بدید…یکی نیمه شهریور و یکی اول مهر.


سوال?؟

وسوال دیگرم اینکه اگرگوسفند رادرزمین زعفران بچرانندآسیبی به زعفران نمیرساند؟یااینکه برای ازبین بردن علف های زمین زعفران آن راآتش میزنند؟؟!!


پاسخ?:

به هیچ عنوان گوسفندان رو داخل زمین زعفران برای چرا نبرید..شوری خاک و علفهای هرز زمین را زیاد میکنند و احتمال اسیب ب پیازها هست… ..برگهای خشک زعفران ماده الی مناسبی برای زمین هستن اونها رو آتش نزنید ..علاوه بر ان اتش شوک شدید حرارتی به پیاز وارد میکند که گل اوری رو شدیدا کاهش میدهد.


همچنین بخوانید ⇐ قطع تیج زعفران


دو مرحله آبیاری زمین زعفران

سوال?؟

سلام مهندس خدا قوت عرضم به خدمتتون که۴هکتار پسته۱۲ساله داریم کود مرغی و گاوی و پتاس رو داریم بهشون و یخ اب رو هم تازه دادیم بهش اب بعدی رو هم اوایل اسفند ماه میدیم بفرمائید برای اب اسفند چی بدیم محلول پاشی چی توصیه میکنید و درخت ها که سبز شدن کلسیم رو کی بزنیم و تا چه زمانی آبیاری نکنیم ممنون میشم راهنمایی کنید.


پاسخ?:

? سلام وقت شما بخیر. آب بعدی در اسفند ماه یا اوایل فروردین زمان مناسب تغذیه کلسیم و فسفر است .
در آب از ترکیبات کلسیمی همچون نیترات کلسیم و کالبونیت میتوانید استفاده کنید.
و همچنین از اوره فسفات و یا یونی فوس میتوانید جهت تامین فسفر استفاده کنید .
درختان پسته را بعد از تشکیل میوه و عدسی شدن آن باید با ترکیبات کلسیمی و ریز مغذی محلول پاشی کرد .
زمان آبیاری ابتدای فصل با توجه به شرایط بارندگی ها و رطوبت باغ مشخص میشود در کل آبیاری را زود شروع نکنید . چون با افزایش رطوبت در اوایل فصل دانه های تشکیل شده به خاطر بیماری قارچی یا عدم جذب و انتقال کلسیم دچار کمبود خواهند شد و ریزش خواهید داشت. کلسیم در پسته بسیار پر مصرف و حیاتی است و چون جذب و انتقال آن توسط,آوندهای چوبی انجام میشود و باید دانه پسته با تعرق و از دست دادن آب موجب جذب آب از ریشه و انتقال کلسیم به دانه شود در صورتی رطوبت بالا باشد این تعرق رخ نخواهد داد و کمبود کلسیم به شدت باعث سیاه شدن و ریزش دانه میشود . همانطور که میبینید در سالهای که هوا ابری است خوشه ها. تنک تر شده و تعداد میوه کمتری در خوشه باقی میماند. که بسیاری این سیاه شدگی مربوط,به کمبود کلسیم و بیماری قارچی است .
به همین دلیل کلسیم را در درختان بارده هم در آب اسفند استفاده کنید و هم به محض تشکیل میوه هر ۱۰ روز محلول پاشی کنید.
البته در دو سال گذشته بیماری های قارچی هم در سیاه شدن دانه ها در ابتدای فصل بسیار موثر بوده و پیشنهاد میکنم ابتدای فصل با ارزنی شدن دانه ها از ترکیبات قارچ کش همچون کوکسیل برای کنترل بیماری های قارچی استفاده کنید.


همچنین بخوانید ⇐  کشت زعفران در زمین شیب دار


به کانال تلگرامی “قیمت امروز زعفران” بپیوندید با مطالب داغ و ویژه

کافیست برروی لینک بالا یا پایین کلیک نمایید.

www.telegram.me/zafruni

آبیاری زمین زعفران   برگهای خشک زعفران   کود گوسفندی    زمان آبیاری زمین زعفران   کود مناسب زعفران  کود مناسب برای زعفران  کود مناسب برای زمین زعفران

آبیاری زمین زعفران   برگهای خشک زعفران   کود گوسفندی    زمان آبیاری زمین زعفران   کود مناسب زعفران  کود مناسب برای زعفران  کود مناسب برای زمین زعفران

دو مرحله آبیاری زمین زعفران  دو مرحله آبیاری زمین زعفران*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: