معجزه ی زعفران در سلامت پوست

معجزه ی زعفران در سلامت پوست
۴٫۲ (۸۴%) ۵ votes

معجزه ی زعفران در سلامت پوست:

زعفران که لقب ادویه طلایی را به خود اختصاص داده است تاریخچه ۳هزار ساله دارویی دارد. این ادویه بومی کشورهای اروپایی و آسیایی است و اغلب در اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، یونان، ایران، چین و هند یافت می شود.
خاصیت اصلی زعفران این است که از ۱۵۰ ماده ی فرار و قابل تبخیر و تعدادی ماده ی غیرفعال ساخته شده است. زعفران سرشار از زاگزانتین، پیکروکروسین و لیکوپن است، سه ترکیب شیمیایی که عامل اصلی رنگ طلایی و نارنجی آن هستند. یک روغن غیر فرار سازنده ی زعفران سافرانال نام دارد. سافرانال ضد تشنج و آنتی اکسیدان بوده و علت اصلی بوی خوش زعفران است. همچنین این ماده مهارکننده ی رادیکال های آزاد می باشد. سافرانال دارای خاصیت درمانی و پیشگیری از سرطان است.

فواید زعفران برای پوست:

۱٫درمان جوش

زعفران دارای خاصیت ضد باکتری و آنتی اکسیدانی است که آن را تبدیل به ماده ای ایده آل برای درمان جوش کرده است.

۲٫ درمان جای زخم

زعفران دارای خاصیت شفابخشی است. این ماده فرآیند بهبود زخم و از بین رفتن خراش و لکه های پوستی را سرعت می دهد. زعفران یک منبع غنی با خاصیت لایه برداری است. این ماده به سادگی زخم و جراحات مانده از بریدگی های قدیم یا جای جوش ها را از روی پوست تمیز می کند.

۳٫ درخشش پوست

زعفران دارای خاصیت فوق العاده ای در درخشش پوست است. این ماده پوست را سالم تر و درخشان تر می کند.

۴٫ بهتر کردن رنگ پوست

زعفران به عنوان روشن کننده ی رنگ پوست نیز شناخته می شود. کاری که زعفران می کند این است که پوست را شفاف تر کرده و آلودگی ها و ناخالصی های پوست را برمی دارد.

۵٫ از بین بردن آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی سبب می شود رنگ پوست شما واقعاً بد به نظر برسد. حالا شما می توانید با استفاده از زعفران از شر این لکه های قهوه ای راحت شوید.

منبع: پرسیار

 

دانلود اپیلیکیشن نورهان

دانلود اپلیکیشن کاربردی صفر تا صد زعفران

 

جهت خرید انواع زعفران مرغوب و درجه یک به صورت فله، مثقالی و گرمی با ما تماس بگیرید و یا اینکه از قسمت فروشگاه سایت اقدام به خرید کنید:

 

۰۹۰۲۷۷۸۰۸۸۸

۰۹۱۵۳۲۴۹۴۳۲

معجزه زعفران برای پوست، فواید زعفران برای پوست،


معجزه ی زعفران در سلامت پوست
4.2 (84%) 5 votesکانال تلگرام قیمت روز زعفران

دریافت جدیدترین قیمت و اخبار زعفران در کانال "قیمت روز زعفران"با بیش از 15 هزار عضو فعال

عضویت در کانال قیمت زعفران بستن