نبض بازار ۱۳۹۶٫۰۷٫۳۰

همانطور که در نبض بازار مورخ ۱۳۹۶٫۰۷٫۲۷ پیش بینی کرده بودیم قیمت گل زعفران سیر نزولی قیمت خود را پیش گرفته و امیدواریم طبق توصیه ای که کرده بودیم اعضای محترم دچار ضرر و زیان وارده از این افت قیمت نشده باشند.

هرچند که ما علاقمند افزایش قیمت زعفران به نفع کشاورزان عزیزمان می باشیم و این مطلب را هم به صراحت اعلام میکنیم، لکن انسان باید واقع بینانه قضاوت کند. از آنجایی که شرایط صادرات زعفران ما در وضع نامطلوب و بیمارگونه به سر می برد، و از طرفی هم هر سال بین ۱۰ تا ۱۵ درصد به سطح زیر کشت زعفران افزوده میشود، انتظاری هم جز افت قیمت نمی رود. از طرفی هنوز برداشت گل زعفران به حجم انبوه خود در یک روز نرسیده است و احتمالا بین ۲ تا ۱۰ مهرماه برداشت گل در حجم وسیعتر انجام شود که این خود میتواند مزیدی بر علت کاهش قیمت گل زعفران باشد.

هرچند افزایش قیمت دلار در چند روز گذشته اندکی این روند نابسامان افت قیمت زعفران را کند کرد، لکن هنوز هم به نظر میرسد قیمت گل زعفران پایین تر بیاید.

این امر دلیل مهمتری هم دارد… دلیلش روشن است… صادرات زعفران ما به مشتری های خاصی محدود شده و هرساله داریم حجم زیادتری را تولید و به آنها عرضه میکنیم… نتیجه مشخص است. افت قیمت.

مادامی که جریان صادرات ما از پایه و بصورت سیستمی و کلاسیک اصلاح نشود این اتفاق ناخوشایند ادامه خواهد داشت…

 *

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.