قیمت زعفران در بازار نوسان ندارد

قیمت زعفران در بازار نوسان ندارد
۳ (۶۰%) ۲ votes

قیمت زعفران در بازار نوسان ندارد

علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران یا بیان اینکه قیمت زعفران در بازار نوسان ندارد گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون نرخ زعفران نوسان خاصی نداشته و تنها تعداد محدودی از کشاورزان از افزایش یک میلیون تومانی نرخ پایه، سود برده اند.
به گزارش افکارنیوز، علی حسینی عضو شورای ملی زعفران ، با اشاره به اینکه قشر عظیمی از کشاورزان از اجرای طرح خرید توافقی زعفران بهره مند نخواهند شد ، بیان کرد: اجرای این طرح در بلند مدت نمی تواند برای تمامی کشاورزان منفعتی داشته باشد، چراکه در ابتدای فصل برداشت، دلالانی که اقدام به خرید زعفران با قیمت نازل از کشاورزان می کنند، از سود حاصل از این طرح بهره مند می شوند.

عضو شورای ملی زعفران افزود: تعدادی از عرضه کنندگان زعفران به سازمان تعاون روستایی، دلالان و واسطه هایی بودند که در ابتدای فصل با خرید زعفران از کشاورزان و نگه داری آن در انبارها، اقدام به عرضه محصول با اختلاف هر کیلو، یک میلیون تومان به سازمان تعاون روستایی کردند.
به گفته علی حسینی؛ اگرچه اجرای این سیاست می تواند منفعت کشاورزان را به دنبال داشته باشد، اما نحوه خرید آن مورد انتقاد تشکل ها است و سازمان تعاون روستایی با ارائه لیست خرید محصول، باید شفاف سازی کند.
عضو شورای ملی زعفران در پاسخ به این سوال که خرید توافقی زعفران تاثیری در افزایش نرخ پایه محصول داشته است یا خیر، بیان کرد: از ابتدای فصل برداشت تاکنون نرخ زعفران نوسان خاصی نداشته است و تنها تعداد محدودی از کشاورزان از افزایش یک میلیون تومانی نرخ پایه سود برده اند.
خرید زعفران،

قیمت زعفران در بازار نوسان ندارد
3 (60%) 2 votesکانال تلگرام قیمت روز زعفران

دریافت جدیدترین قیمت و اخبار زعفران در کانال "قیمت روز زعفران"با بیش از 15 هزار عضو فعال

عضویت در کانال قیمت زعفران بستن