قیمت زعفران در بازار نوسان ندارد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

قیمت زعفران در بازار نوسان ندارد

علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران یا بیان اینکه قیمت زعفران در بازار نوسان ندارد گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون نرخ زعفران نوسان خاصی نداشته و تنها تعداد محدودی از کشاورزان از افزایش یک میلیون تومانی نرخ پایه، سود برده اند.
به گزارش افکارنیوز، علی حسینی عضو شورای ملی زعفران ، با اشاره به اینکه قشر عظیمی از کشاورزان از اجرای طرح خرید توافقی زعفران بهره مند نخواهند شد ، بیان کرد: اجرای این طرح در بلند مدت نمی تواند برای تمامی کشاورزان منفعتی داشته باشد، چراکه در ابتدای فصل برداشت، دلالانی که اقدام به خرید زعفران با قیمت نازل از کشاورزان می کنند، از سود حاصل از این طرح بهره مند می شوند.

عضو شورای ملی زعفران افزود: تعدادی از عرضه کنندگان زعفران به سازمان تعاون روستایی، دلالان و واسطه هایی بودند که در ابتدای فصل با خرید زعفران از کشاورزان و نگه داری آن در انبارها، اقدام به عرضه محصول با اختلاف هر کیلو، یک میلیون تومان به سازمان تعاون روستایی کردند.
به گفته علی حسینی؛ اگرچه اجرای این سیاست می تواند منفعت کشاورزان را به دنبال داشته باشد، اما نحوه خرید آن مورد انتقاد تشکل ها است و سازمان تعاون روستایی با ارائه لیست خرید محصول، باید شفاف سازی کند.
عضو شورای ملی زعفران در پاسخ به این سوال که خرید توافقی زعفران تاثیری در افزایش نرخ پایه محصول داشته است یا خیر، بیان کرد: از ابتدای فصل برداشت تاکنون نرخ زعفران نوسان خاصی نداشته است و تنها تعداد محدودی از کشاورزان از افزایش یک میلیون تومانی نرخ پایه سود برده اند.
خرید زعفران،


*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: