فرآیند صادرات زعفران در ایران ضعیف است

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

فرآیند صادرات زعفران در ایران ضعیف است، باید استراتژی بازاریابی برای ورود به بازارهای جهانی تدوین شود


رئیس شورای ملی زعفران ایران در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند گفت: ۸۵ درصد زعفران ایران صادراتی است اما فرآیند صادرات زعفران در ایران ضعیف است و می طلبد که امروز زعفران ایران در بازارهای جهانی با قیمت بالاتری به فروش برسد تا ارز بیشتری را عاید کشور بکند.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با تاکید بر اینکه شورای ملی زعفران همیشه مدافع حقوق کشاورزان است و از سوی دیگر تلاش می کند که این محصول استراتژیک با کیفیت و قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد، گفت: باید تلاش کرد که هر طرحی که اجرایی می شود در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، درآمدزایی بیشتر از این محصول استراتژیک و اشتغال مولد باشد تا بتوانیم به سمت برندسازی و جایگاه یابی اقدام کنیم.

محسن احتشام با تاکید بر مدیریت فرایند صادرات زعفران گفت: باید به سمت زنجیره ارزش افزوده زعفران حرکت کنیم و در کنار برطرف کردن اشکالات کاشت،‌ داشت و برداشت زعفران،‌ به بسته بندی و برندسازی این محصول که در سالهای اخیر اقداماتی خوبی انجام شده است توجه کنیم.

احتشام با اشاره به اینکه ۹۵ درصد زعفران دنیا در کشور ایران تولید می شود، اظهار داشت: متاسفانه خریداران زعفران ایران در خارج از کشور،‌ قیمت این محصول را تعیین می کنند.

وی با بیان اینکه علی رغم اقدامات خوبی که در بحث زعفران انجام شده است اما بازهم در تکنولوژی زعفران ضعف داریم،‌ گفت: در بحث بازاریابی زعفران باید به سمتی حرکت کنیم که بنگاههای توانمندی اقتصادی را به وجود آوردیم و زعفران را به صورت متنوع به مصرف کننده عرضه کنیم.

رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت: باید استراتژی بازار و بازاریابی را به عنوان یک نقشه راه برای ورود به بازارهای جهانی برای خود تدوین کنیم.

 

فرآیند صادرات زعفران در ایران ضعیف است ، باید استراتژی بازاریابی برای ورود به بازارهای جهانی تدوین شود*

code  • محمدرضا در تاریخ سه شنبه 1 اسفند 1396 گفته است :

    برای صادرات زعفران از کجا باید شروع کنم بنده خودم کشاورز هستم تمایل دارم خودم هم صادرات کنم این امکان وجود دارد ؟؟؟؟؟؟ اگر کتابی در این خصوص وجود دارد ممنون میشم معرفی کنید .
    با تشکر از زحمات شما ……

WhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: