زعفران چینی

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

زعفران چینی

به گزازش اقتصاد برتر زعفران ایرانی که با نام طلای سرخ از آن یاد می کنند ، در دنیا از جمله چین طرفداران بسیاری دارد، اگرچه تاکنون عرضه زعفران تقلب و بی کیفیت با نام زعفران ایرانی آوازه و شهرت این محصول را در معرض خطر قرار داده است.

تا ۳ دهه قبل ، زعفران را با نام ایران می شناختند اما با قاچاق پیاز زعفران ایرانی کشور های دیگر متاسفانه وارد این عرصه شدندو بازار را از ایران گرفتند، کشور هایی مانند امارات،افغانستان، اسپانیا و چین جایگاه زعفران ایران را به مخاطره انداختند.

به گفته یک تاجر چینی: اخیرا در فصل برداشت زعفران، چینی ها مستقیما به مزارع می روند و حاصل دسترنج کشاورزان را خیلی ارزان و ساده خریداری می کنند، و خیلی راحت و ساده بدون پرداخت عوارض به چین یا هنگ کنگ صادر می کنند.
همچنین نوعی دیگر از زعفران بصورت فله به کشور اسپانیا صادر می شود و در آنجا با بسته بندی مدرن و لوکس با نام زعفران اسپانیایی به آمریکا و کشور های اروپایی صادر می شود.

زعفران چینی

به علت وجود نداشتن استاندارد مشخص، نظارت و کنترل در تولید ، بسته بندی، توزیع و واردات زعفران ایرانی، تجار چینی دیگر علاقه ای به زعفران ایرانی ندارند و زعفران افغانستان بهترین عایدی را داشته است.
زعفران افغانستان امروزه به علت بی نظارتی و قاچاق پیاز زعفران ایرانی دارای جایگاه ویژه ای برای بازار های چین، اروپا و آمریکا شده است.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


زعفران چینی هم رسید زعفران چینی صادرات زعفران زعفران افغانستان زعفران افغانستان در جهان زعفران در افغانستان قیمت زعفران قیمت زعفران گرمی قیمت زعفران در بورس نرخ زعفران نرخ زعفران مشهد نرخ زعفران نگین نرخ زعفران در بورس نرخ زعفران بروز خرید زعفران خرید زعفران عمده خرید زعفران کیلویی خرید زعفران در بورس

 زعفران نورهان صادرات زعفران زعفران نورهان


*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: