خطر آلودگی زمین زعفران

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پرسش و پاسخ زعفرانی


سوال؟

سلام اقا مهندس ببخشید مزاحم شدم . من زعفران خواستم بکنم اب دادم بعد کاشتنم اب دادم میدونم کار اشتباهی کردم هم کنه میگیره هم میپوسه خیلی دیر فهمیدم الان۱۵روز آب دادم دیگه آب نمیخواد بدم بعدش گوگرد مثل پولکی دارم تو زعفرانا بریزم اب بدم اشکالی نداره با تشکر ممنون از زحماتتون ارزوی موفقیت وسربلندی واستون دارم.


پاسخ؟

سلام متاسفانه بدترین کار ممکن انجام دادیم و الان نمیشه کاری کرد و گوگرد هم هیچ تاثیری در کنترل کنه نداره و آب دادن دوباره باعث افزایش خطر آلودگی به کنه و قارچ میشه.
پس تا اولین سرمای,مهر ماه آبیاری نکنید.


سوال?؟

سلام آقای مهندس.خداقوت.خوبی ان شالله..
اقای مهندس قارچکش زعفران میشه به صورت محلول پاشی زد و همینجور کنه کش..البته همراه با تقویتی ها.چه سم هایی برای قارچ و کنه پیشنهاد میدین و همینجور تقویتی که حاوی ریز مغذی باشه.


پاسخ?:

?سلام وقت شما بخیر.
به هیچ عنوان سم کنه کش یا قارچ کش را از طریق برگ به زعفران نزنید هیچ تاثیری ندارد و چه بسا ضرر هم دارد . مگر در مواردی که کنه شدید دارید در زرداب که آب فروردین ماه گفته میشود ترکیب قارچ کش و کنه کش را در آب آبیاری استفاده کنید.
در صورتی که جهت پیشگیری و افزایش مقاومت قصد استفاده از سموم را دارید باید بگویم سم نهایتا ۱۰ تا ۱۵ روز میتواند محیط را کنترل کند و بعد هیچ کارایی نخواهد داشت.
همین هزینه را برای محلول پاشی و استفاده از کودهای,تقویتی جهت پیشگیری انجام دهید.
برای,مثال استفاده از فسفیت پتاسیم میتواند بیماری های قارچی زعفران را به خوبی کنترل کند و پیاز,را تقویت کند .

به این صورت خطر آلودگی زمین زعفران کمتر می شود.

خطر آلودگی زمین زعفران

خطر آلودگی زمین زعفران


همچنین بخوانید ⇐  گلدهی زعفران با ۱۴ عامل موثر


سوال?؟

سلام خوب هستین جناب مهندس ببخشید اومدم پی وی یه سوال داشنم خدمتون میخام زمین زعفرنمو اب یخ بدم آیا امکانش هست همراه ایخ یخ سه بیست هم استفاده کنم یا چیزی لازم نیست.


پاسخ?:

? سلام.در این موقع از سال بهتر است در آب آبیاری از کودهای پتاس بالا و عصاره جلبک دریایی و اسیدهیومیک استفاده کنید . به این نکته هم توجه کنید از این پس ریشه های زعفران در حال از بین رفتن هستند و هر چه زودتر باید تغذیه در آب و خاک را انجام دهید چون با کاهش ریشه جذب کم خواهد شد و کوددهی در خاک صرفه اقتصادی نخواهد داشت .


گوگرد در زعفران  گوگرد در زمین کشاورزی  قارچ کش زعفران  قارچ کش برای زعفران  کود های مفید برای زعفران   کود مناسب برای زعفران  بهترین کود برای زعفران

گوگرد در زعفران  قارچ کش زعفران  خطر آلودگی زمین زعفران  گوگرد در زمین کشاورزی  قارچ کش برای زعفران  کود مناسب برای زعفران

بهترین کود برای زعفران*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: