تاثیر دلار بر زعفران

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

تاثیر دلار بر زعفران

تاثیر دلار بر زعفران

 

  • ایا با کاهش قیمت دلار قیمت زعفران ایرانی نیز تغییر میکند . ایا قیمت زعفران مثقالی افزایش میابد یا با کاهش روبرو خواهد شد .

  

متاسفانه چند سالی است قیمت دلار دچار تغییرات فراوانی است که معمولا روند سعودی داشته است . حال این سوال برای اکثر زعفرانکاران به وجود می اید که ایا قیمت زعفران تغییر خواهد کرد . افزایش قیمت دلار به سرعت تاثیرات خود را بر روی دیگر بازارها و خدمات میگذارد، ولی ظاهرا این تاثیر بر روی بازار زعفران خیلی کند بوده و یا میتوان گفت ناچیز بوده که البته خود این موضوع میتواند دلایلی داشته باشد و ان وجود مافیا در بازار زعفران است.


این تغییرات بر روی صادرات زعفران چگونه خواهد بود

بخش زیادی از محصول زعفران صادر میشود،یعنی میتوان گفت نود درصد زعفران جهان را زعفران ایرانی به خود اختصاص داده و بزرگترین تولید کننده زعفران است. لذا هر گونه نوسان و یا تغییری در نرخ ارز ، قیمت زعفران صادراتی را تحت تاثیر خودش قرار میدهد ، از این رو نرخ ارز در مقایسه با سایر متغیرهای موثر بر زعفران ، بیشترین تاثیر را بر قیمت های زعفران صادراتی دارد.

در خصوص هزینه حمل زعفران و صادرات ان رئیس شورای ملی زعفران میگوید : با وجود افزایش زیاد هزینه حمل زعفران به دلیل وجود ویروس کرونا ، مشکلات صادر کنندگان به شدت افزایش یافته . پس از شیوع ویروس کرونا پروازها به بسیاری از مسیرها کنسل شد و برخی از صادرکنندگان مجبور شدند تا صادرات خود را از طریق کشتی انجام دهند که این امر موجب افزایش هزینه ها شد .*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: