آیا قیمت زعفران در کشور واقعی است؟

آیا قیمت زعفران در کشور واقعی است؟

عضو شورای ملی زعفران گفت: قیمت زعفران در بازار دلالی است و واقعی نیست.

علی حسینی در رابطه ها در آینده گفت: انتظار می رود با ادامه برداشت محصولات از مزارع قیمت ها واقعی تر شود.

وی افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو زعفران در بازار ۶ تا ۱۲ میلیون تومان می باشد، در حالیکه قیمت منطقی که از زعفران انتظار می رود هر کیلو سرگل ۷ تا ۱۰ میلیون تومان و زعفران دسته ای ۵ تا ۵٫۵ میلیون تومان است.

حسینی از نظر های غیر کارشناسانه برخی از مسئولین در مورد مقایسه قیمت زعفران در ایران و خارج از ایران را نامعقول دانست و افزود:

برای مقایسه قیمت زعفران در داخل و خارج ایران باید فاکتورهایی نظیر تعرفه، حمل و نقل، بسته بندی، ارزش واحد پولی و فراوری را در نظر گرفت.

آیا قیمت زعفران در کشور واقعی است؟

وی اضافه کرد: این مقایسه های نادرست باعث برنامه ریزی های نادرست و سرانجام آینده بازار زعفران را با چالشی جدی روبرو می کند.

حسینی افزود: مواردی که می توانند ارزش زیادی برای زعفران ایرانی تولید کند، پرداختن به سرمایه گذاری در این حوزه و همچنین توجه به حوزه بسته بندی و جداسازی مواد موثر می باشد.

وی در پایان قیمت هر کیلوگرم زعفران ایرانی را در بازار جهانی بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار برآورد کرد.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:*

code  • Ali akbar در تاریخ چهارشنبه 7 آذر 1397 گفته است :

    یه سوال از رییس جمهور محترم داشتم میخواستم بدونم واقعا اینارو از کجا پیدا میکنین عضو شورای زعفران میکنین.آخه این باید از کشاورز دفاع کنه نه اینکه همش بگه قیمت باید بیاد پایین.من بگم قیمت واقعی زعفرون تو اروپا چنده…چی از جون مردم بدبخت میخواین.اگه ما کشاورزا شورای زعفرا نخوایم کی رو باید ببینیم

WhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.