افت قیمت زعفران

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

افت قیمت زعفران

افت قیمت زعفران

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، از افت چشمگیر قیمت طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو زعفران نگین ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۱۰ میلیون تومان و زعفران دسته ۷ میلیون و ۲۰۰ تا ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به هفته‌های اخیر به ترتیب ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کاهش داشته است.
وی با اشاره به اینکه بازار داخلی زعفران در رکود به سر می‌برد، افزود: با توجه به افزایش چشمگیر قیمت زعفران در ماه‌های اخیر و کاهش قدرت خرید، این محصول به عنوان کالای لوکس در سبد مصرفی خانوار به شمار می‌رود.
میری با اشاره به اینکه صادرات طلای سرخ تعریف چندانی ندارد، بیان کرد: با توجه به آنکه صادر کننده راهکار عملیاتی و شفاف برای بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما ندارد، از این رو صادرات این محصول عمدتا از طریق کارت‌های اجاره‌ای و قاچاق به دیگر کشور‌ها انجام می‌شود.
نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به فصل برداشت و ذخیره محصول در انبار‌ها پیش بینی می‌شود که نوسان قیمتی در بازار اتفاق نیفتد.
بیشتر بخوانید: بازار طلای سرخ در سکوت به سر می‌برد / حداکثر قیمت هر کیلو زعفران ۱۲ میلیون تومان
وی درباره آینده صادرات زعفران گفت: اگر دولت یا بانک‌مرکزی مشکل ارز حاصل از صادرات را حل کند، بدون تردید صادرات طلای سرخ رونق چشمگیری خواهد داشت.

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی ما

زعفران نورهان

Telegram.me /zafruni*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: