قیمت های زعفران

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

قیمت های زعفران

قیمت های زعفران

 

 

 

زعفران گرانترین ادویه دنیا است و بیش از ۹۰ درصد تولید این محصول با ارزش در ایران انجام می شود. همواره می شنویم که زعفران ایران در بازار های جهانی با کمترین قیمت ممکن به فروش می رسد، یا اینکه زعفران ایرانی به نام دیگر کشورها به فروش می رسد. زعفران یک ادویه لوکس مصرفی در دنیا است و بدیهی است که خصوصیات ظاهری و بهره مندی زعفران از بسته بندی و ظاهر مناسب برای توفیق فروش آن در سایر نقاط دنیا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از نمونه های زعفران که امروز در بازار از جایگاه خوبی برخوردار است، زعفران نگین یا سوپر نگین صادراتی است. زعفران نگین و سوپر نگین یا همان زعفران اتویی، ظاهر جذاب و بازار پسندی دارد و جدای از تقاضای بالای صادراتی، از ارزش افزوده به مراتب بالاتری نیز بهره مند است. دلایل متعددی برای پایین بودن قیمت زعفران ایران در بازار های جهانی وحود دارد، که از بین تمام دلایل ممکن، چندین دلیل از اهمیت بالاتری برخوردارند:

  1. تولید بالای زعفران در ایران با اتکا به نیروی انسانی و شرایط اقلیمی مناسب که سبب اغفال هرچه بیشتر در عرصه فرآوری زعفران می شود.
  2. کم کاری زعفران کاران و سیاست مداران ایرانی در ایجاد هویت برتر و شناسایی ویژگی های برتر زعفران ایران
  3. کمبود دانش فنی نوین کشاورزی در مرحله تولید و انتقال بسیاری از آلودگی های خاکی به محصول زعفران در مزرعه
  4. فرآوری غیر اصولی زعفران در مراحل پس از برداشت و در نتیجه کاهش فاکتورهای کیفی زعفران
  5. کم کاری در بازاریابی و برند سازی زعفران ایران

فاکتورهای بسیار دیگری را نیز می توان برشمرد که در عدم شناخت زعفران ایران در بازارهای جهانی نقش دارند.اما این بار به اهمیت نقش خشک کردن زعفران در دستیابی به محصولی با کیفیت و قابل عرضه در بازارهای جهانی صحبت خواهیم پرداخت. حجم بالایی از زعفران تولید شده در ایران در روستاهایی تولید می شود که زعفران کاران آن با اهمیت ظاهر زعفران تولیدی و نقش آن در بازاریابی زعفران آشنا نیستند. این کشاورزان گل های زعفران را در ساعات اولیه صبح جمع می کنند و به سرعت پر می کنند، اما با خشک کردن در سایه و فضاهایی که از نظر آنها عاری از آلودگی است، فاکتورهای کیفی زعفران خود را به شدت کاهش می دهند.

 

 

 

 

کانال تلگرامی ما

زعفران نورهان 

Telegram.me /zafruni*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: