لیست قیمت های زعفران در بازار امروز

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

لیست قیمت های زعفران در بازار امروز

لیست قیمت های زعفران در بازار امروز

لیست قیمت های زعفران در بازار امروز

لیست قیمت های زعفران در بازار امروز

 

 

در ۱۲ ماه سال ۹۷ در مجموع ۲۷۹ تن زعفران به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار صادر شد که با توجه به ۲۳۶ تن صادرات این محصول در سال ۹۶ به ارزش ۳۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار میزان صادرات زعفران به لحاظ ارزشی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۷، ۷ درصد و به لحاظ وزنی ۱۸ درصد رشد داشته است.

میزان صادرات گیاهان دارویی در سال ۹۷ به لحاظ ارزشی ۵۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار و به لحاظ وزنی ۳۱ هزار و ۸۰۰ تن بوده است همچنین میزان صادرات این محصولات در سال ۹۶ از نظر ارزشی ۴۹ میلیون دلار و از نظر وزنی ۲۵ میلیون دلار بوده است که مقایسه میزان صادرات گیاهان دارویی در سال ۹۷ با سال ۹۶ نشان می‌دهد این محصولات در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ به لحاظ ارزشی رشد ۵٫۵ درصدی و به لحاظ وزنی رشد ۲۷ درصدی داشته است.

چای هم به عنوان دیگر محصول صادراتی در سال ۹۷ در مجموع ۲۰ میلیون دلار و در سال ۹۶ در مجموع ۱۹ میلیون دلار درآمد صادراتی برای کشور داشته است که بر این اساس در ۱۲ مهه سال ۹۷ در مجموع ۱۶ هزار تن و در ۱۲ ماهه سال ۹۶ در مجموع ۱۴٫۷ هزار تن صادرات داشته است.

امارات، اسپانیا و هنگ کنگ اولین مقاصد صادراتی زعفران ایران در سال ۹۶ بوده‌اند و هنگ‌کنگ، امارات و اسپانیا اولین مقاصد صادرات زعفران ایران در سال ۹۶ بوده‌اند.

 

 

گفتنی است کم‌رنگ بودن حضور بخش قابل توجهی از برندهای ایرانی در بازارهای هدف، حضور رقبای جدید نظیر کشور افغانستان در تولید زعفران با بهره‌گیری از روش‌های نوین و حمایت کشورهای اروپایی در بخش‌های تحقیقاتی این کشورها نسبت به تولید زعفران و در نتیجه افزایش راندمان تولید، پایین بودن سهم ایران از منافع و ارزش افزوده و به طور کلی تجارت زعفران علی‌رغم سهم بالغ بر ۹۶ درصدی در تولید و عدم آشنایی با سلیقه مشتری و در نتیجه کاهش قدرت رقابت در واریته‌های بازارپسند، از جمله مشکلات دیگری است که می‌توان در توسعه صادرات محصولات بخش مذکور به آن اشاره کرد.

بنابراین ثبت برند ملی زعفران در بازارهای جهانی، اختصاص یارانه در نرخ کرایه حمل هوایی، رفع مشکلات حمل زمینی از محل کشت، پایانه و… تا گمرک خروجی، تنظیم زمانبندی تولید و حمل، متناسب با نیازهای بازارهای خارجی و… از جمله اقداماتی است که می‌تواند در توسعه صادرات محصولات گل و گیاه دارویی، خوراکی، زینتی و صنعتی اثرگذار باشد.

 

ادرس کانال تلگرامی ما

زعفران نورهان

telegram.me/zafruni*

code • محمد در تاریخ جمعه 15 شهریور 1398 گفته است :

  عالی بود ممنون

  • مصطفی خیرخواه در تاریخ جمعه 15 شهریور 1398 گفته است :

   با سلام، سپاس

  • admin2 در تاریخ شنبه 16 شهریور 1398 گفته است :

   باسلام به شما، فداتون

WhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.