لیست قیمت انواع زعفران در بازار

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

لیست قیمت انواع زعفران در بازار

لیست قیمت انواع زعفران در بازار

 

 

 

در ۱۲ ماه سال ۹۷ در مجموع ۲۷۹ تن زعفران به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار صادر شد که با توجه به ۲۳۶ تن صادرات این محصول در سال ۹۶ به ارزش ۳۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار میزان صادرات زعفران به لحاظ ارزشی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۷، ۷ درصد و به لحاظ وزنی ۱۸ درصد رشد داشته است.

میزان صادرات گیاهان دارویی در سال ۹۷ به لحاظ ارزشی ۵۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار و به لحاظ وزنی ۳۱ هزار و ۸۰۰ تن بوده است همچنین میزان صادرات این محصولات در سال ۹۶ از نظر ارزشی ۴۹ میلیون دلار و از نظر وزنی ۲۵ میلیون دلار بوده است که مقایسه میزان صادرات گیاهان دارویی در سال ۹۷ با سال ۹۶ نشان می‌دهد این محصولات در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ به لحاظ ارزشی رشد ۵٫۵ درصدی و به لحاظ وزنی رشد ۲۷ درصدی داشته است.

زعفران يکي از مرغوبترين و با ارزش ترين توليدات کشور ما مي ­باشد که در سراسر دنيا مشتريان خاص خودش را داراست. اين محصول به طلاي سرخ نيز معروف است و در بسياري از استان ­هاي کشور علي الخصوص شهرهاي شرقي کشور توليد مي­ شود و بخش اعظمي از اين توليدات به خارج از کشور صادر مي ­شود.

بنابر گزارش وزارت جهاد کشاورزی، ایران سال گذشته ۲۰۳ تن زعفران صادر کرده است. بزرگ‌ترین خریداران زعفران ایران، امارات متحده عربی، اسپانیا هستند که بخش عمده خریداری شده از سوی اسپانیا و امارات به نام خود این کشورها در بازارهای جهانی عرضه می‌شود. علاوه بر این، ایتالیا، آمریکا، هند، فرانسه، سوئد، آرژانتین، عربستان سعودی، هنگ کنگ، بریتانیا و سوئیس عمده‌ترین خریداران زعفران ایران در سال گذشته بودند.

باکیفیت‌ترین زعفران تولیدی ایران در استان‌های خراسان جنوبی و رضوی در نزدیکی مرز افغانستان تولید می‌شود. اما کشت زعفران در استان‌های اصفهان، فارس، کرمان و مرکزی نیز رواج دارد.

ایران زعفران را به ۵ قاره و ۴۷ کشور جهان با بسته بندی از دو دهم گرم تا حداکثر بسته بندی یک کیلویی با استاندارد ۲۵۹/ ۱ و ایزو ۳۶۳۲ اروپا صادر می­کند.

 

 

 

 

کانال تلگرامی ما

زعفران نورهان

telegram.me/zafruni*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.