پرسش و پاسخ

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پرسش و پاسخquestion and answer

پرسش و پاسخ

 

 

?سوال:

س خسته نباشین…ببخشین میخواستم اگه ممکنه از اساتید محترم

کانال بپرسین …زعفرون هایی که به علت سرگیر شدن حالا بیرون

اومده رو به غیر از محلول پاشی از چه راه های دیگه ای میشه کمک

به رشد علفش کرد تا پیاز دختری بتونه خودشو برای گلدهی سال

بعدی آماده کنه و محلول های محلول پاشی چه موادی باشه

بهتره؟؟؟ با تشکر یحیی خوافی هستم از تایباد…

✍پاسخ:

تغذیه مطلوب یکی از ارکان برداشت محصول با عملکرد بالاست. زعفران نیز از این قاعده مستثنی نیست. تحقیقات سی ساله پژوهندگان استان زعفران خیز خراسان نشان داده است:

۱-زعفران گیاه کم توقعی است که با تغذیهمتعادل و در زمان مناسب می توان به حداکثر برداشت دست یافت.

۲-تحقیقات ثابت نموده است که ماه های بهمن و اسفند ماه های بحرانی در تغذیه این گیاه بشمار می روند زیرا غلظت اکثر مواد مغذی و ریز مغذی در این ماه در برگ و پیاز زعفران افزایش چشمگیری پیدا می کند که خود گویای نیاز گیاه در این موقع به مواد غذایی است. بنا براین مصرف کود محلول در این مدت بینهایت مفید واقع می شود.

۳-هر سال بر حسب نقاط گرمسیر تا سردسیر و دیری و زودی آب اول، از اواخر بهمن تا نیمه اسفند برگ های زعفران که از راس پیازهای دختر روییده اند از رشد باز می مانند و ریشه ها که از کف پیاز مادر روییده اند خشکیده و پیاز مادر در جسم پیاز های دختر مستهلک می شود و از این پس پیاز دختر و پازچه های که فاقد ریشه می باشند برای تغذیه و درشت شدن در طول ماه های اسفند و فروردین فقط به جذب برگی و فتوسنتز و ذخیره سازی مواد غذایی از باران های فصلی متکی هستند. محلول پاشی مزرعه در این دوره کوتاه با کودهای کامل با فرمول مناسب و تحقیق شده، موجب درشت شدن پیازها و گل آوری آنان در سال بعد و نهایتا افزایش تولید در مزرعه زعفران می شود.

۴-بر اساس تحقیقات محققین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی و جهاد کشاورزی استان خراسان فرمول کودی ذیل بهترین نتیجه را روی زعفران داشته است.

دلفارد ۱۵، کود جامد کاملا محلول در آب است، که ۱۲% نیتروژن (N)، ۸% فسفر (P2O5)، ۴% پتاسیم (K2O)، آهن ۲۰۰۰ppm (Fe)، منگنز ۱۰۰۰ ppm (Mn)، روی ۱۰۰۰ ppm (Zn) و مس ۵۰۰ ppm ( Cu) دارد. (آهن، منگنز، روی و مس به صورت کلات هستند.)
دلفارد ۱۵ به صورت کریستال بنفش رنگ کاملا محلول در آب است.

? مهندس سیروس تاپدوقی

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

قیمت روز زعفران

بامطالبی داغ و خواندنی

Telegram.me /zafruni

خرید زعفران . قیمت دلار. قیمت طلا .صادرات زعفران. قیمت زعفران . خرید زعفران گرمی . خرید زعفران اینترنتی . پیاز زعفران. خرید پیاز زعفران . فروش پیاز زعفران 买藏红花.買藏紅花.Comprar azafrán.Buy saffron*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: