پرسش و پاسخ

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

پرسش و پاسخquestion and answer

پرسش و پاسخ

سوال ؟

با سلام

پیشنهاد بنده این است ، باتوجه به روند افزایش کشت زعفران در استان خراسان به موازات کاهش حجم اب ، اگر مقدور هست اطلاعاتی در رابطه با روشهای ابیاری مکانیزه ، و همینطور لوازم و هزینه اولیه این روشها را که راندمان تولید را ، افزایش می دهد ارائه دهید .

با توجه به استفاده اکثریت زعفران کاران از روشهای سنتی فکر می کنم با استقبال مواجه شود .

اسحاق احمد پور از مشهد

پاسخ

سلام

ابیاری مزارع به دو صورت تحت فشار و سطحی یا همان سنتی ، انجام می شود ، که در مناطق ما چون مزارع کوچک و معمولا خورده ملکی هستند ، اجرای یک سیستم استاندارد سطحی می تواند خیلی بیشتر ، از سیستم تحت فشار کارایی داشته باشد .

مزارع زعفران خاصیتی دارند که سایر مزارع ندارند ، به این صورت که هرچه سن زعفران بیشتر می شود ، هنگام ابیاری سطحی مقدار بیشتر اب جذب می کند ، بنابراین برای اجرای سیستم سطحی به گونه ای اجرا شود که در سال اول ، و دوم شیب کرت ها کم و در سالهای بعد بتوان با عوض کردن جهت کرت ها شیب انهارا زیاد کرد .

از سیستم های تحت فشار که برای مزارع زعفران کاربرد دارد ، میتوان سیستم ابیاری پی فلکس و نوار تیپ و سیستم جدید لپا را نام برد .

مهندس محمد اثناعشری

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

قیمت روز زعفران

با مطالب داغ و ویژه

telegram.me/zafruni

زعفران و کاشت زعفران است. که برداشت زعفران بود. کوددهی زعفران . ابیاری زعفران و زعفران ایرانی است و  کشت زعفران سوال در مورد زعفران و مزارع زعفران

 *

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: