اخبار زعفران

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اخبار زعفران saffron-news

اخبار زعفران

قیمت گذاری گمرک برای زعفران

 

 

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران

 از

کاهش ۸ تا ۱۰ درصدی قیمت زعفران نسبت به یک ماه گذشته در بازار خبر

داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ ۷ میلیون و ۸۰۰ و

حداکثر ۱۳ میلیون تومان است، در حالیکه یک ماه گذشته هر کیلو زعفران

حداقل با نرخ ۹ میلیون و ۵۰۰ و حداکثر ۱۵ میلیون و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شد.
وی با اشاره به اینکه بازار زعفران در رکود به سر می‌برد، افزود: با توجه به کاهش تقاضا برای خرید زعفران در بازار داخل و قرار گرفتن محصول در شرایط فعلی اقتصاد به عنوان کالای لوکس در سبد خانوار رکود سنگینی بر بازار حاکم است که این امر در کنار روال معمول کاهش صادرات از خرداد تا عرضه محصول نو به بازار موجب شده است قیمت زعفران با روند نزولی در بازار روبرو شود.

تعلل گمرک در اعلام آمار صادرات زعفران گفت: با وجود پیگیری‌های مکرر، گمرک از فروردین به بعد آمار صادرات را اعلام نکرده و این امر صادرکنندگان زعفران را دچار سردرگمی کرده است.

بیشتر بخوانید

 

ایران با تولید ۹۰ درصد زعفران دنیا، مقام نخست تولید زعفران جهان را در اختیار دارد. حدود ۱۰۵ هکتار زمین کشاورزی سالانه زیر کشت زعفران می‌رود که ۹۰ درصد این زمین‌ها در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی واقع شده که عملکرد در هر هکتار ۳.۳ کیلوگرم محاسبه شده و پیش بینی می‌شود این حجم در آینده به ۸ کیلوگرم در هکتار برسد. در سال گذشته حدود ۳۸۰ تا ۴۰۰ تن زعفران تولید و حدود ۲۵۲ تن آن به ارزش ۳۵۲ میلیون دلار صادر شده است؛ بنا به گفته رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران استان خراسان رضوی، نرخ تعرفه گمرک برای هر کیلوگرم زعفران ۱۳۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار اعلام شده است در حالی که ما در سال گذشته به ازای فروش و صادرات هر کیلوگرم زعفران بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار دریافت کردیم و این اختلاف قیمت به ضرر صادرکننده بوده و باعث قاچاق زعفران شده است؛ وی معتقدست قاچاق زعفران به این صنعت آسیب زیادی می زند و باعث شده تا قاچاقچیان، زعفران بی کیفیت را از کشور خارج کنند، تجار ما بیکار و ارز به کشور بازگردانده نشود. متأسفانه قاچاقچیان به ازای هر کیلوگرم خروج  زعفران از کشور  ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار می گیرند.

 

 

 

 

 

 

به کانال تلگرام ما بپیوندید

قیمت روز زعفران

با مطالب داغ و ویژه

Telegram.me /zafruni

.Compras en línea de azafrán.Online-Shopping-Safran.Online shopping saffron.buy التسوق عبر الإنترنت الزعفران.خرید اینترنتی زعفران. اخبار زعفران . قیمت زعفران . فروش زعفران گرمی و قیمت زعفران مثقالی سحرخیزsaffrun*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: