Safran ekimi

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

Safran ekimi

Safran ekimi

 

Safran yetiştiriciliği sezonu yeni yılda başlamış ve farklı bölgelerdeki çiftçiler ekin için hazırlanıyorlar . safran ekimi.

Ekimden önce öğeleri göz önünde bulundurmak en iyisidir ve bunları inceleyeceğiz.

۱٫ İlk olarak safranın çok pahalı bir bitki olduğunu ve çok fazla yatırım yapmanız gerektiğini biliyorum. bu yüzden ekmeden önce safran hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri okumalı ve bu bitkinin sorunlarına ve sorunlarına adım adım yaklaşmalısınız. Bu işletmenin işine yatırım yapın.

۲٫ Arazi seçimi: Safran yetiştiriciliği için en iyi alanı seçin ve araziyi sonbahar ve kış aylarında 2 ila 5 yıl boyunca su sağlayabilecek bir konumda tuttuğunuzdan emin olun.
Safran tuzluluğa karşı çok hassastır ve hiçbir şekilde tuz olmamalıdır.
Eğer toprak tuzlu ya da acı verici ise, iki ila üç yıllık mahsul büyümesi büyük ölçüde yavaşlar ve ekilen yeşil soğan bile yok olur.
Bu nedenle, tarla fiyatına karşı yüksek ekim maliyeti nedeniyle ekim için uygun olmayan bir arazi üzerinde uygulama yapmayın.
Safran herhangi bir toprak dokusunda yetiştirilebilir, ancak verim toprak dokusuna göre büyük farklılıklar gösterir.

Saf topraklarda safran, çok killi ya da çok ince olmayan bir doku anlamına gelir.
Killi ya da kumlu toprak dokusu ise verimi azaltabilir ve ekimden önce onu iyileştirmek en iyisidir çünkü ekimden sonra yeşil soğan yanındaki toprağı değiştiremezsiniz ve tekrar beklendiği gibi toprağın iyileştirilmesinin yüksek maliyetleri ile Alınacak.
Birçok insan şu an için ekim yapmayı düşünüyor, örneğin çok killi topraklar için kum ve gübre ekleyeceğiz, örneğin, ekimden sonra tatlı kum ekledikten sonra toprağı kolayca aydınlatabilirseniz bunu biliyoruz. Dikim maliyeti çok daha yüksek olacaktır ve yeşil soğan yanınızdaki toprağı değiştiremezsiniz, bu yüzden toprağı seçerken dikkatli olun.

Eğimi yüksek olmayan ve sulama için yüksek toprak kayması gerektirmeyen arazileri seçmek en iyisidir.
Arazinin dik bir eğimi varsa, arpa yetiştirmeye başlamadan bir yıl önce seviye atlamanız ve ardından safran ekmeniz gerekir.
Arazi seçiminde, bir diğer önemli şey de daha önce arazi üzerindeki mahsulün olmasıdır. Mahsulden önce mahsul, bu mahsulde hiç ekilmemişse ve mahsulün yaşının en az iki katı ise, başka mahsuller ekilmelidir. Ve sonra tekrar bitki.
Örneğin, eğer toprak safran bitkisinden 2 yıl önce ekilirse, allelopatik etkinin zarar görmesini önlemek için safranın tekrar ekilmesinden kaçınmanız gerekir, aksi takdirde kesinlikle çok fazla verim kaybı yaşarsınız.

Safran fiyatları , Safran almak

Son olarak, bir arazi seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeyin, arazinin su koşulları olduğunu ve sulamanın mümkün olmadığı bir arazi seçmek istememekten veya bunu sağlayabileceğinden şüpheliyseniz bile tekrar vurgulamak isterim.

devam ediyor …

Safran almak Safran fiyatları . iran safrani Neredagn Alinir*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: