بورس کلا و شفافیت قیمت زعفران

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بورس کلا و شفافیت قیمت زعفران

رئیس کمیسیون کشاورزی، احمد علی کیخا مطرح کرد: مهمترین هدف بورس کالا ایجاد شفافیت قیمت و اینکه مصرف کننده و تولید کننده در یک مکان شفاف به معامله بپردازند تا از سوی متولیان امر تصمیماتی درستی به منظور افزایش کیفیت تولیدات و تنظیم بازار گرفته شود.
وی هدف گذاری نهایی در بورس کالا را ساماندهی و اصلاح روند ها در بخش کشاورزی و عرضه تمامی محصولات بورس کالا دانست که زعفران یکی از جمله محصولاتی است که از سال گذشته آغاز و روند خوبی را طی کرده است.

احمد علی کیخا ایجاد شفافیت و اقتصادی بودن کالا را و اینکه مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بتوانند در یک مکان شفاف با هم به معامله بپردازند را یکی از مهم ترین اهداف بورس کالا دانست.

وی درمورد بورس کالای زعفران افزود: با عرضه زعفران در بورس، با حجم زیاد عرضه زعفران مواجه شدیم، و شاهد واقعی شدن قیمت این محصول شدیم، همینطور شاهد کمرنگ شدن فعالیت واسطه ها در بازار و حمایت مستقیم از زعفرانکاران هستیم.
وی عرضه کالا را در بورس را دلیلی برای بین المللی شدن معاملات زعفران دانست. وی معتقد هست میتوانیم با وجود بورس، کالا را برای محصول با مزیت و استراتژیک کشورمان را با شیوه های نوین به دنیا معرفی و عرضه کنیم.

احمد علی کیخا دو نکته را در مورد زعفران خاطر نشان شد: یکی اینکه زعفران ایرانی باید با بالاترین قیمت در بازار های بین المللی به فروش برسد، و دیگر اینکه سهم کشاورزان باید از سهم مصرف کنندگان بیشتر باشد تا سود اصلی عاید کشاورزان شود، این دو موضوع با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، بورس کالا و نهاد های مرتبط در دستورکار می باشد.


خواندن مطالب زیر به شما توصیه می شود:


بورس کالا زعفران بورس کالا آتی زعفران بورس کالا معاملات زعفران قیمت زعفران قیمت زعفران گرمی قیمت زعفران در بورس نرخ زعفران نرخ زعفران خشک نرخ زعفران نگین نرخ زعفران در بورس خرید زعفران خرید زعفران عمده خرید زعفران کیلویی خرید زعفران در بورس زعفران نورهان

بورس کالا زعفران قیمت زعفران گرمی زعفران نورهان نرخ زعفران خشک نرخ زعفران نگین

خرید زعفران عمده خرید زعفران کیلویی*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.