تحولی در کشت گلخانه ای بدون آب و خاک زعفران

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

تحولی در کشت گلخانه ای بدون آب و خاک زعفران:

زعفران گیاهی گرمسیری و در مناطق با آب و هوای معتدل، دارای تابستان های گرم وخشک،پاییز و زمستان ملایم رشد می کند.
امروزه به علت به وجود آمدن شبکه های اجتماعی ، وقایع پیرامون جهان به راحتی در دسترس همگان قرار می گیرد .

یک زوج جوان موفق توانستند گیاه زعفران را بدون نیاز به خاک و آب در گلخانه پرورش دهند. این زوج طرز آشنایی با این نوع پرورش گیاه زعفران را فضای مجازی دانستند و گفتند: چندی پیش در جست و جو در فضای مجازی با یک مطلب پرورش گیاه زعفران بدون خاک و آب آشنا شدیم که آن را یکی از اعضای شورای شهر سردرود از شهرستان های کوچک نزدیک تبریز منتشر کرده بود.

ما به این نوع کشت علاقه مند شدیم و تصمیم گرفتیم در خصوص این نوع کشت با عضو شورای شهر سوالاتی بپرسیم.
فتح الله زاده بانوی کارآفرین از تبریز اظهار داشت: کشت این گیاه برای بار اول در استان آذربایجان شرقی به کشت رفته و به جای استفاده از خاک و آب از رطوبت استفاده می شود.

وی ادامه داد: این روش ۴ ماه طول می کشد و ۴۰ میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارد.
بیش از ۷ نفر در این مدت به اشتغال رسیدند و فتح الله زاده معتقد است با بهره برداری کامل از این صنعت میزان ایجاد شغل افزایش می یابد.
تاپدوغی مسئول نظارت بر کشت زعفران به این شیوه گفت: در این روش کشت از هر هزار کیلو پیازچه چیزی معادل ۱ الی ۲ کیلو زعفران برداشت می شود که در مقایسه با روش سنتی ۱۵ برابر تفاوت دارد.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


کشت گلخانه ای زعفران کشت بدون آب و خاک زعفران کاشت زعفران بدون آب و خاک قیمت زعفران قیمت زعفران گرمی قیمت زعفران در بورس نرخ زعفران نرخ زعفران نگین نرخ زعفران بروز خرید زعفران خرید زعفران عمده خرید زعفران کیلویی خرید زعفران در بورس خرید زعفران نگین زعفران نورهان قیمت زعفران گرمی نرخ زعفران نگین خرید زعفران عمده  خرید زعفران نگین  زعفران نورهان*

code  • عبذالله در تاریخ دوشنبه 27 اسفند 1397 گفته است :

    دوست عزیزی که این مطلب را کار کرده اید با تشکر از اطلاعاتی که در مقاله منتشر شده است باید به اطلاع برسانیم برخی از اطلاعات شما اشتباه می باشد از جمله میزان سرمایه اولیه همچنین مدت کشت �فران به صورت گلخانه‌ای این اطلاعات غلط می تواند موجب دوری گزیدن جوانان از کشت گلخانه ای زعفران در شهر تبریز شود خواهشمندم اصلاح فرمایید کشت زعفران به صورت گلخانه ای نیاز به سرمایه اولیه ذکر شده در مقاله ندارد عمده هزینه بابت خرید پیاز صرف می شود

WhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: