اخبار زعفران

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اخبار زعفران

اخبار زعفران

  • حسینی در خصوص خرید زعفران از سوی دولت از زعفران کاران نیز گفت: سازمان تعاون روستایی امسال نیز اقدام به خرید حمایتی زعفران کرده است و قیمت ۱۱ میلیون تومان برای زعفران پوشال مرغوب و ۱۳ میلیون تومان برای زعفران نگین تعیین کرده است.

زعفران سوپرنگین تاپ

امسال از سوی سازمان تعاون روستایی قیمت ۱۱ میلیون تومان برای زعفران پوشال مرغوب و ۱۳ میلیون تومان برای زعفران نگین به عنوان نرخ خرید حمایتی تعیین شده است

وی ادامه داد: البته پیش از این قیمت حداقل ۱۶ و حداکثر ۲۰ میلیون تومان پیشنهاد داده بودند اما بازار کشش خرید نداشت بنابراین قیمت کاهش یافت.

حسینی، عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه زعفران کاران از نرخ حمایتی اعلام شده راضی نیستند، اظهار داشت: پیشنهاد ما به عنوان نماینده تولیدکنندگان به دولت این است که بر خلاف سال گذشته، ۷۰ درصد مبلغ زعفران خریداری شده را به زعفران کاران بپردازند و ۳۰ درصد مابقی را ۲ تا ۳ ماهه پرداخت کنند تا کمتر متضرر شوند.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:

 

علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه برداشت زعفران حداکثر ۲۰ آذر به پایان می‌رسد، اظهار کرد: با توجه به موج سرما، بارندگی و یخبندان بویژه در استان‌های عمده زعفران کاری، امکان کاهش کیفیت بخشی از گل‌های زعفران وجود دارد، به همین خاطر تا پایان فصل برداشت نمی‌توان آمار دقیقی از تولید اعلام کرد.

وی افزود: باران‌خوردگی و یخ‌زدگی گل‌های زعفران بدان معنا نیست که آن‌ها باید دور ریخته شوند، بلکه به سبب کیفیت پایین صرفه اقتصادی ندارند.

عضو شورای ملی زعفران در پایان قیمت زعفران را تابع عرضه و تقاضا دانست و گفت: طبق پیشنهاد سازمان تعاون روستایی برای خرید زعفران مازاد نرخ حداقل و حداکثر زعفران ۱۱ تا ۱۳ میلیون تومان است که متوسط قیمت در بازار باید همین حد باشد.

 
*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: