قیمت اخر زعفران

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

قیمت اخر زعفران

قیمت اخر زعفران

 

  •  بر اساس آمارهای موجود سرانه مصرف زعفران به دلیل افزایش قیمت و کاهش قدرت خرید مردم بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته به طوری که مردم نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کمتر از زعفران استفاده کرده اند . این در حالی است که قیمت زعفران امسال هم دوبرابر شده است.

 

زعفران نگین نورهان

زعفران نگین نورهان

عمده محصول تولیدی ایران به خارج از کشور صادرات می شود و به سبب افزایش قیمت ها، زعفران را باید کالا و محصولی لوکس تلقی کرد که با توجه به توان اقتصادی بیشتر خانواده، جایگاه خود را در سبد خانوار از دست داده است.
زعفران تولیدی شرکت ها و برندهای مختلف دارای قیمت های متفاوتی هستند که بسته به کیفیت و وزن می توان از ۵ هزار تومان تا چند ده هزار تومان آن را خریداری کرد.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


 

امین شالچیان در نشست خبری با موضوع “چالش های تامین نهاده های کشاورزی” با بیان اینکه از سال گذشته بارها در خصوص مشکلات بخش کشاورزی صحبت کردیم اما به آنها توجهی نشد، اظهار کرد: با اقتصاد دولتی نمی توان اقتصاد خصوصی را مدیریت کرد و همین سیاست های نادرست  درتصمیم گیری ها منجر به این شده که طی ۲ سال گذشته ارزش زعفران ایرانی از ۱۴۰۰ دلار به ۵۰۰ دلار برسد.

وی ادامه داد:سالهاست که ساختار کشاورزی ما سرو ته اداره می شود. یعنی ابتدا تولید صورت می گیرد و بعد به فروش آن توجه می شود. در صورتی که در هر صنفی ابتدا باید به حوزه بازرگانی توجه کرد و سپس تولیدات  براساس آن ساماندهی شود. همین بی توجهی به حوزه فروش باعث شده که یکسال یک محصولی وجود داشته باشد و محصول دیگری نباشد و سال بعد دقیقا عکس آن رخ دهد و در این میان تنها منابع مفید کشور از بین می رود.*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: