قیمت خرده فروشی زعفران

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

قیمت خرده فروشی زعفران

قیمت خرده فروشی زعفران

ایرانی‌ها نخستین تولیدکننده و البته نخستین مصرف‌کننده زعفران در دنیا هستند که البته تا الان سود زیادی از عنوان «اولین و بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران جهان» به زعفران‌کاران نرسیده است. از لحاظ مصرف خوراکی، ایرانی‌ها همچنان بیشترین میزان زعفران را در غذاهایشان استفاده می‌کنند و با وجود قیمت بالای این ادویه گرانبها، مصرف آن نه‌تنها در غذا بلکه به‌عنوان دمنوش در سال‌های اخیر بیشتر شده است. اگر فامیل و آشنایی در استان خراسان داشته باشید، معمولا این ادویه با قیمت مناسب‌تری به دست‌تان می‌رسد اما در غیر این صورت باید سراغ سوپرمارکت‌ها بروید. البته زعفران را غیر از سوپرمارکت می‌توان از خواربارفروشی‌ها و مغازه‌های برنج‌فروشی و حتی بعضی از نانوایی‌ها هم خرید، اما در هر صورت بسته‌بندی‌های معمولی زعفران در اندازه‌های نیم و یک مثقالی یا همین حدود به فروش می‌رسد.قیمت زعفران بستگی زیادی به این دارد که آنچه می‌خریم، کدام قسمت از گل زعفران باشد؛ سرگل و ساقه قیمت بالا و ریشه زعفران قیمت خیلی پایین‌تری دارد.

 

 

زعفران سوپرنگین

 

 • مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی از افزایش ۳برابری خرید زعفران در مقایسه با پارسال در استان خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی ؛ جلیل رمضانی مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی ارزش ریالی زعفران خریداری شده را ۳۰میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۹۰درصد از زعفران خریداری شده به صورت نگین و ۱۰درصد پوشال زعفران بوده است.
  رمضانی افزود: تعاون روستایی خراسان شمالی برای دومین سال با هدف حمایت از تولیدکنندگان زعفران، مدیریت بازار و جلوگیری از کاهش قیمت محصول و متضرر شدن کشاورزان خرید حمایتی انجام می دهد.
  رمضانی گفت: کشاورزانی که روز های آخر محموله زعفران تحویل داده اند در اسرع وقت برای نهایی کردن قرارداد به نمایندگی فاروج مراجعه کنند.
  مدیر تعاون روستایی استان ارزش کل زعفران خریداری شده را حدود ۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در این طرح قیمت پایه خرید حمایتی زعفران ممتاز شامل نگین هر کیلوگرم ۱۳میلیون تومان و زعفران رشته ای پوشال هر کیلوگرم ۱۱میلیون تومان بود و بعد از تایید آزمایشگاه و داشتن استاندارد های لازم و عقد قرارداد با کشاورز، ظرف دو هفته ۳۰درصد قیمت زعفران به حساب کشاورز پرداخت می شود و ۷۰درصد مابقی قیمت زعفران نیز بعد از سه ماه پرداخت خواهد شد.

   


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


 

 *

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: