۲۰ درصد زعفران های بسته بندی در جهان با نام کشور ما توزیع می شوند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

۲۰ درصد زعفران های بسته بندی در جهان با نام کشور ما توزیع می شوند

غلامرضا میری در مورد قاچاق زعفران گفت: مشکلات صادر کننده زعفران مانند مابقی صادر کنندگان می باشد تنها تفاوت آن به سبب حجم کم زعفران است که به راحتی قاچاق می شود.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان رضوی افزود:
زعفران ما زیر قیمت گمرکی به فروش می رسد. وی نرخ پایه گمرکی را ۱۴۵۰ دلار دانست، در حالی که بین پانصد تا هزار دلار به فروش می رسد، این یعنی ۷۵۰ دلار فروخته می شود، و ۷۰۰ دلار به بانک مرکزی بدهکار می شویم. پس ۷۰۰ دلار به بانک مرکزی بدهکار می شویم. این یک مشکل بزرگی است که در توان صادرکننده نمی باشد.

وی مشکل دیگر را ارز حاصل از صادرات دانست و افزود: ما نمی توانیم ارزی به ایران وارد کنیم و صادرات به صورت ریالی انجام می شود. در نتیجه ارزی دریافت نمی کنیم که وارد سامانه نیما شود .

 

۲۰ درصد زعفران های بسته بندی در جهان با نام کشور ما توزیع می شوند

میری در پایان افزود: اگر بخواهیم ریال را به دلار تغییر داده و وارد سامانه نیما کنیم، تغییرات به نرخ روز محاسبه می شود، یعنی هر دلار ۵ تا ۶ هزار تومان به صادر کننده ضرر می رساند و به خاطر همین ضرر، صادر کننده چنین ریسکی را نمی پذیرد.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


بسته بندی زعفران صادرات زعفران صادرات زعفران خراسان صادرات زعفران خراسان رضوی قیمت زعفران قیمت زعفران گرمی قیمت زعفران در بورس  نرخ زعفران خشک نرخ زعفران در بورس نرخ زعفران بروز  خرید زعفران عمده خرید زعفران کیلویی خرید زعفران در بورس*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: