بیش از ۲۵۲ میلیون دلار زعفران صادر شد

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بیش از ۲۵۲ میلیون دلار زعفران صادر شد

به گفته شاهرخ شجری در جلسه کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی مشهد: مقایسه صادرات محصولات کشاورزی در دو سال ۹۷ و ۹۶، شاهد رشد ۱۵٫۷۴ درصد صادرات بودیم.

صادرات محصول کشاورزی از لحاظ وزنی از سه میلیون و ۹۵۰ هزار تن به چهار میلیون و ۵۷۵ هزار تن رسیده است ، و از لحاظ ارزشی از سه میلیاردد و ۸۴۴ میلیون دلار به چهار میلیارد و ۵۶۴ میلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

رشد وزنی، ارزشی،کاهش وزنی و ارزشی واردات دلیلی شد که تراز بازرگانی در بخش کشاورزی بهتر شود، این بدین معناست که ازلحاظ وزنی تراز تجاری ۸٫۷ % و از نظر ارزشی ۳۵٫۱۳% بهبود پیدا کرده است.

وی خاطر نشان کرد: ما بستر و زیرساخت برای صادرات محصولات کشاورزی نداریم،زیرا محصولات کشاورزی با صادرات محصولات دیگر متفاوتند و یکی از مهم ترین تفاوت های آن حجیم بودن و قابل فسادپذیر بودن می باشد، و این باعث می شود هزینه حمل و نقل در قیاس با بقیه محصولات رقم قابل توجهی به خود اختصاص داده است.

مدیر کل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: ما باید صادرات را از حالت حجیم به بسته های کوچک تغییر دهیم و تکنولوژی بسته بندی را تغییر دهیم تا ارزآوری بیشتری برای کشور ایجاد کنیم.

وی در مورد آموزش صادرکنندگان افزود: باید زمینه ای فراهم شود که صادر کننده از امتیازات و مزایای بین المللی بهره ببرند و از این طریق رغبت بیشتری را برای صادرات ایجاد کنیم.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


صادرات زعفران افزایش صادرات محصولات کشاورزی قیمت زعفران قیمت زعفران گرمی قیمت زعفران در بورس نرخ زعفران نرخ زعفران نگین نرخ زعفران در بورس نرخ زعفران بروز نرخ خرید زعفران نرخ فروش زعفران نرخ خرید و فروش زعفران زعفران نورهان نرخ فروش زعفران نرخ خرید زعفران قیمت زعفران گرمی صادرات زعفران زعفران نورهان نرخ زعفران نگین نرخ زعفران بروز*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: