افغانستان برای افزایش سهم خود از بازار زعفران تلاش می کند

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

افغانستان برای افزایش سهم خود از بازار زعفران تلاش می کند

افغانستان از سال ۲۰۰۷ میلادی آغاز به کشت زعفران نموده و هر سال مقدار کشت را افزایش داده است تا به امروز که این رقم نزدیک به مرز چهارده هزار کیلو رسیده است.
به گفته خبرگزاری میزان، در سال های نخست کشت زعفران در افغانستان به منظور ترغیب کشاورزان ، به جایگزینی گیاه خشخاش که پایه مواد اولیه مواد مخدر می باشد پیشنهاد شد، و میزان تولید زعفران در سال ۲۰۱۴ میلادی به بیش از ۲ هزار کیلوگرم رسید.
بعد از آن آموزش کشاورزان در این راستا شروع شد و پیاز زعفران در استان های مختلف این کشور تشدید شد. در حال حاضر در ۳۳ استان افغانستان زعفران کشت می شود.

به گفته سخنگوی وزارت کشاورزی افغانستان اکبر رستمی: مقدار ده هزار و ششصد کیلوگرم زعفران در سال گذشته در افغانستان تولید شده است، امسال این مقدار ۳ تن افزایش داشته است و به ۱۴ تن رسیده است.
به ادعای رستمی زعفران امسال افغانستان کیفیت خود را حفظ نموده و به عنوان زعفران با کیفیت شناخته می شود.
رستمی افزود: ۹۰% زعفران تولید شده در سال ۹۶ به خارج از کشور صادر شده است.

به گفته مقامات افغانستان در طی ۳ سال زعفران این کشور توانسته کیفیت خود را در سطح نخست حفظ کند اما با خطر بذر نامرغوب روبرو می باشد.
براسا گزارش وزارت کشاورزی افغانستان ، طی پیشبینی ۵ سال آینده تولیدات این کشور به ۱۴ تن زعفران در سال برسد اما این پیشبینی در سال ۱۳۹۷ پیش از پایان ۵ ساله این برنامه به این هدف رسید.

وزارت کشاورزی افغانستان به توزیع پیاز بین کشاورزان پرداخته است، طبیعی است که ایران که دارای مقام اول در تولید زعفران در جهان است بکوشد که با تجارب بیشتر و بهبود روند تولید و ارتقای بسته بندی بپردازد تا بتواند در رقابتی سالم سهم بازار خویش را حفظ نماید.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


زعفران افغانستان زعفران افغانستان در جهان زعفران در افغانستان قیمت زعفران افغانستان قیمت زعفران افغانی قیمت زعفران نرخ زعفران زعفران نورهان خرید زعفران افغانستان قیمت زعفران افغانستان  زعفران نورهان   خرید زعفران افغانستان نرخ زعفران قیمت زعفران افغانی*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: