کشاورزی در ایران بیکاری است

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به گفته نماینده مجلس تنکابن و رامسر در مجلس:

کشاورزی در ایران بیکاری است

نماینده مردم رامسر و تنکابن، شمس الله شریعتی نژاد گفت: وضع صادرات زعفران با توجه به بهبود یافتن وضعیت ارز و صادرات ، بهتر شده است . تنها مشکل این است که زعفران ما با بسته بندی اسپانیا به فروش می رسد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: بهترین روش برای عرضه زعفران در بازار های خارجی، بسته بندی مناسب با نام ایران می باشد. زعفران خاص کشور ماست.
وی افزود: جای تاسف دارد که در حال حاضر بازار زعفران دست اسپانیا می باشد ، و به دلیل سو مدیریت برخی، محصولات تولیدی ما با بسته بندی اسپانیا صادر می شود.

وی در مورد وجود واسطه ها و دلالان اضافه کرد: واسطه گران و دلالان در همه ی فعالیت ها وجود دارند و زعفران نیز از این اتفاق مستثنا نیست. حساب کشاورز با تجار، بازرگان و صنعتگر جداست، کشاورز چه مرکبات تولید کند و چه زعفران فروش باشد ضرر می بیند و سود اصلی را گروهی دیگر می برند.
وی افزود باید زنجیره های تولید و صادرات ایجاد کنیم. بازار باید طوری باشد که هم کشاورز و تولید کننده سود ببرند و هم صادر کننده.

 

کشاورزی در ایران بیکاری است

شریعتی نژاد ادامه داد: باید بازار های صادراتی در دست بگیریم و صنعت بسته بندی را توسعه دهیم، امکان توسعه زعفران در دیگر استان ها نیز وجود دارد.

وی در مورد بعضی تصمیم گیری های دولت گفت: دولت باید برای مرکبات نیز فکری بکند، کشاورزی فقط گندم کاری و چند محصول برنج ، نان و آرد نیست، ما تولیدات دیگر مانند مرکبات داریم که از نظر صادرات برایمان مهم هستند. قیمت مرکبات در بازار چقدر است؟ وسهم کشاورز از این سود هنگفت دلالان چقدر است؟


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


 صادرات زعفران قیمت زعفران قیمت زعفران در بورس قیمت زعفران گرمی نرخ زعفران نرخ زعفران خشک نرخ زعفران نگین نرخ زعفران در بورس نرخ زعفران در بازار خرید زعفران خرید زعفران عمده خرید زعفران کیلویی خرید زعفران از کشاورز خرید زعفران در بورس زعفران نورهان نرخ زعفران خشک خرید زعفران عمده خرید زعفران کیلویی زعفران نورهان قیمت زعفران گرمی نرخ زعفران نگین*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: