قیمت خرید زعفران نو در سال جاری

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

قیمت خرید زعفران نو درسال جاری


عضو شورای ملی زعفران در مورد قیمت خرید زعفران نو در سال‌جاری گفت: پیش بینی می‌شود هر کیلوگرم زعفران نو در سال‌جاری ۶ تا ۸ میلیون خریداری شود در حالی که با توجه به افزایش هزینه تمام شده تولید در سال‌جاری، قیمت خرید هر کیلوگرم زعفران از کشاورزان نباید کمتر از ۱۰ میلیون باشد.
علی حسینی با عنوان این مطلب،افزود: زیان ۴ میلیون تومانی در هر کیلوگرم زعفران موجب بی‌رغبتی کشاورزان به تولید می‌شود که برای جلوگیری از آن باید تدبیری اندیشید.
وی قیمت معامله هر کیلوگرم زعفران در بازار داخلی را ۷ تا ۱۲ میلیون تومان تومان عنوان کرد.
وی درباره دلیل کاهش صادرات زعفران در ماه اخیر را تعطیلات تابستانی شرکت‌های اروپایی دانست و گفت: شرکت‌های اروپایی در حال سپری کردن تعطیلات تابستانی خود هستند و هر ساله این امر موجب کاهش مقطعی صادرات زعفران می‌شود.
حسینی تاکید کرد: البته کاهش صادرات زعفران در ۲ تا ۳ ماه آیند نیز ادامه خواهد داشت چراکه در آستانه فصل برداشت محصول هستیم و مشتریان ترجیح می‌دهند منتظر ورود زعفران نو به بازار باشند.
وی با تاکید بر اینکه در مجموع سال خوبی را برای صادرات زعفران طی نکرده‌ایم،‌ اظهار کرد: در سه ماه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۱۵ درصدی صادرات زعفران روبه‌رو بوده‌ایم.
این عضو شورای ملی زعفران میزان صادرات زعفران در سه ماهه نخست سال گذشته را بیش از ۵۰ تن عنوان کرد درحالی که در سال‌جاری حداکثر میزان صادرات زعفران کمی بیش از ۴۰ تن بوده است.
حسینی قیمت حال حاضر هر کیلوگرم زعفران ایرانی در بازارجهانی را ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو اعلام کرد.

احتمال سبقت معاملات زیره از زعفرانیک فعال باسابقه بازار زیره سبز از احتمال سبقت گرفتن معاملات زیره از زعفران در بورس کالا خبر داد.

یک فعال باسابقه بازار زیره در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه ایران با تولید بین ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۲۰ هزار تن از این محصول جایگاه پنجم یا ششم جهان را در اختیار دارد، فقدان یک بازار منسجم، نوسانات نرخ ارز و عدم ثبات قوانین حاکم بر بازار سنتی در قیمت گذاری را از مهم ترین مشکلات بازار زیره سبز دانست که وجود این مشکلات، فعالان و تولیدکنندگان را برای حل آن ها به عرضه محصول در بورس کالای ایران ترغیب کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

ادرس کانال تلگرامی ما

زعفران نورهان

telegram.me/zafruni*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: