کشت گلخانه ای زعفران ، روشی جدید یا سراب سودآور

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کشت گلخانه ای زعفران ، روشی جدید یا سراب سودآور

به گفته خبرگذاری عصر اقتصاد: امروزه تبلیغات در رابطه با کشت گلخانه ای زعفران به روش آیروپونیک (هوا کاشت) و همینطور ترغیب افراد به شرکت در کلاس های آموزشی بسیار رواج پیدا کرده است .

این درحالی است که متولیان و کارشناسان فنی این حوزه چنین ادعایی را رد می کنند.
این تبلیغات در حالی صورت می گیرد که در خراسان رضوی به روش معمول سالانه تن زعفران در سطح
۸۶ هزار هکتار مزرعه و افزون بر ۸۰% محصول صادراتی، سودآور و راهبردی را در ایران به خود اختصاص داده است.

سال پیش نیز تبلیغاتی در مورد شرکت در کلاس ها آموزشی کاشت زعفران به روش آیروپونیک در فضای مجازی پخش شد . در ابتدا افراد علاقه مند شروع به ثبت نام در این دوره ها نمودند و حتی برخی برای تامین هزینه بالای کلاس ها اقدام به گرفتن وام نمودند.

اما هنگامی که موقع برداشت محصول رسید و افراد سود حاصل را از این سرمایهگذاری بدست نیاوردند شاکی و نالان به سازمان جهاد کشاورزی مراجعه نمودند و خواستار پیگیری موضوع شدند.
بر اساس نظر محققان ، مدعیان این نوع کشت کلاهبردار نیستند ، پیاز زعفران در یک اتاق معمولی با داشتن رطوبت کافی هوا به گلدهی می رسد ، اما وعده های بیانی و واهی از درجه اعتبار آن ها کم می کند.

 

کشت گلخانه ای زعفران ، روشی جدید یا سراب سودآور

رئیس هیات مدیره جمعیت ایرانی علوم زعفران گفت: ساماندهی وضعیت موجود و برخورد قانونی با مدرسان این دوره به علت ارائه اطلاعات نادرست، غیر علمی و وعده های بی اساس ، برعهده وزارت جهاد کشاورزی می باشد.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


کشت گلخانه ای زعفران کشت گلخانه ای کشت گلخانه ای چیست قیمت زعفران قیمت زعفران گرمی قیمت زعفران در بورس نرخ زعفران نرخ زعفران خشک نرخ زعفران مشهد نرخ زعفران نگین نرخ زعفران در بورس خرید زعفران خرید زعفران عمده خرید زعفران کیلویی خرید زعفران در بورس زعفران نورهان زعفران نورهان*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: