افزایش حجم قاچاق زعفران در روزهای پایانی سال

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

افزایش حجم قاچاق زعفران در روزهای پایانی سال

با اجرای پیمان سپاری ارزی دلت بر این باور است که از سرمایه های کشور صیانت می شود، این در حالی است که شرایط و مقررات سخت گیرانه صادرات، صادر کنندگان را مجبور به استفاده از کارت های یکبار مصرف و قاچاق کرده است.
قاچاق کالا نه تنها مشکل کشور ما نیست ، بلکه معضلی برای تمامی کشور ها می باشد.هر کشور برای مقابله با کالا مجازاتی برای متخلافان در نظر گرفته است، که این مقررات متناسب با نوع کالا و راه های مقابله با آن ، به صورت متناسب تدوین شده است.

زعفران یکی از اولویت های صادراتی ایران در سال های اخیر بوده است.زعفران ایران در دنیا حرف اول را می زند و به گفته شبکه خبری رای نیوز ۲۴ ایتالیا: ایران بزرگترین تولید کننده زعفران در جهان است و ۹۰ % تولید طلای قرمز به ایران تخصص دارد.
اما در عین حال بخش قابل توجهی از آن نیز قاچاق می شود.

افزایش حجم قاچاق زعفران در روزهای پایانی سال

دولت برای جلوگیری از قاچاق این کالا و بقیه کالا ها، بحث پیمان سپاری ارزی را مطرح نمود و معتقد است با اجرای این پیمان از سرمایه های ارزی کشور محافظت می شود. در حالی که عده ای از بازرگانان و صادر کنندگان ، پیمان سپاری ارزی را یک چالش در حوزه صادرات کالاهای تولید داخلی می دانند. بسیاری از فعالان اقتصاد، پیمان سپاری ارزی را عاملی برای خروج غیر قانونی زعفران از کشور می دانند و بر این باورند که بخشنامه بانک مرکزی تنها عامل قاچاق طلای سرخ است.

پیمان سپاری ارزی در شرایط کمبود ارزی اجرا می شود و یکی از اهداف آن بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور و همین طور جلوگیری از خروج سرمایه است.
پیمان سپاری ارزی وقتی اجرایی می شود که صادرکنندگان ارز حاصل از صادرات کالای خود را به کشور بازگردانند و به بانک مشخصی که از طرف بانک مرکزی تعیین شده است برفروشند.

به گفته علی حسینی عضو شورای ملی زعفران : بخشنامه ارزی صادرکنندگان و بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما، یکی از علت های عقب نشینی صادرکنندگان قدیم و ورود قاچاق چیان به این عرصه شده اسنت.

افزایش حجم قاچاق زعفران در روزهای پایانی سال

با توجه به تاکیدانت دولت بر مشکلات پیمان سپاری ارزی در حوزه زعفران ، دولت باید راهکاری برای حل این مشکل بیندیشد چرا که با وجود چنین قانونی هر روز شاهد قاچاق طلای سرخ از کشورمان هستیم. این حجم از قاچاق که از طریق راه های ثانونی صادرات انجام می شود باعث بالا بردن ارزآوری برای کشور می شود.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


قاچاق زعفران به ترکیه قاچاق زعفران قاچاق زعفران به افغانستان  پیمان سپاری چیست پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان اخبار زعفران جدیدترین اخبار زعفران زعفران نورهان سایت زعفران نورهان

قاچاق زعفران به ترکیه قاچاق زعفران قاچاق زعفران به افغانستان  پیمان سپاری چیست پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان اخبار زعفران جدیدترین اخبار زعفران زعفران نورهان سایت زعفران نورهان*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: