افت قیمت زعفران در ایام محرم

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

افت قیمت زعفران در ایام محرم

افت قیمت زعفران در ایام محرم

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگو باخبرگزاری میزان در خصوص آخرین وضعیت قیمت زعفران در ایام محرم اظهار کرد: باتوجه به نزدیک شدن به فصل برداشت قیمت‌ها به نفع مصرف کننده کاهش یافته است و افزایش تقاضای داخلی زعفران در ایام محرم افزایش قیمتی به همراه نداشته است.

وی افزود: افزایش تقاضای خرید زعفران در ایام محرم به حدی نیست که نوسان در بازار ایجاد کند و این امر تاثیری بر قیمت‌ها ندارد.

عضو شورای ملی زعفران خاطرنشان کرد: در حال حاضر حداقل قیمت زعفران در بازار کیلویی ۷ میلیون تومان و حداکثر قیمت آن به حدود ۱۱ میلیون تومان می‌رسد.

حسینی با بیان اینکه تولیدکنندگان بخش کمی از زعفران را در دست دارند عنوان کرد: بخش عمده زعفران از سوی دلالان خریداری شده و کاهش قیمت زعفران برای آن‌ها خوشایند نیست.

عضو شورای ملی زعفران با اشاره به شروع برداشت زعفران از ۲۰ مهرماه تاکید کرد: باتوجه به شروع فصل برداشت باید شرایط قیمت‌ها به گونه‌ای تغییر کند که تولیدکنندگان واقعی در بازار ضرر نکنند و در تولید این محصول تاثیر منفی نگذارد.

بیشتر بخوانید

 

 

اکثر نبات‌هایی که به رنگ زرد یا زعفرانی در بازار موجود هستند با جوهر زعفران رنگ می‌شوند، که ماده‌ای بسیار خطرناک و سرطان زا است. مصرف این ماده بیماری‌هایی از قبیل بیش فعالی در کودکان، معضلات گوارشی و آسمی، تومور‌های تیروئیدی، تشدید میگرن، تاری دید، حساسیت‌ها و مشکلات پوستی نظیر پورپورا به همراه خواهد داشت. نبات‌های رنگی بیشتر جنبه تزیینی دارند و هرگز برای مصرف روزانه اسفاده نکنید. مواد رنگی این نبات‌ها برای کودکان، زنان باردار خطرناک است و سبب اختلال در عملکرد ۲ عضو سم زدای بدن یعنی کبد و کلیه شده و زمینه بروز سرطان، رفتار‌های تهاجمی و بیش فعالی را فراهم می‌کند. متخصصان توصیه می‌کنند از نبات سفید برای مصرف روزانه استفاده کنید و اگر تاکید دارید زعفرانی باشد خودتان به نبات زعفران اضافه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی ما

زعفران نورهان

telegram.me/zafruni*

code • محمد در تاریخ یکشنبه 17 شهریور 1398 گفته است :

  سلام
  به هیچ‌عنوان نمیتوان تاریخ مشخصی برای وزود زعفران امسال به بازار تعیین نمود چرا که هر سال حداقل یک ماه پس از تاریخ ‌های اعلامی مقدار محدودی زعفران وارد بازار می‌گردد که چندان تأثیرگذار نیست البته ناگفته نماند که هر سال قبل رسیدن محصول جدید یک جهش قیمت داریم
  ممنونم

  • مصطفی خیرخواه در تاریخ یکشنبه 17 شهریور 1398 گفته است :

   با سلام، بابت مشارکت و ارسال نظر شما سپاسگزاریم.

WhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: