قاچاق زعفران به چین

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

قاچاق زعفران به چین

به گفته یکی از مقامات مسئول: صادرات زعفران به هند و چین ممنوع نیست، اما به دلیل گرفتن تعرفه ها و قوانین سخت گیرانع از سوی دولت، این محصول قاچاق می شود.
وی ادامه داد: تاجر های چینی برای عدم پرداخت عوارض و دور زدن مقررات ، زعفران ایرانی را از طریق بقیه کشور ها قاچاق می کنند.
علی حسینی عضو شورای ملی زعفران افزود: ضعف در رایزنی ها باعث شده نتوانیم تعرفه ورود کالاهای ایرانی را کاهش داده و در مقابل دولت ما تبادل متثابل داشته باشیم و تعرفه متقابل ورود بعضی کالاها را تقلیل دهیم.

وی به این نکته اشاره کرد که کشور ما با کاهش واردات تعرفه کالاهای هند موافقت نکرده است و ادامه داد: همکاری و تجارت با کشور ها باید متقابل باشد، دولت چین و هند با کم کردن تعرفه ها و حذف کردمن مقررات سخت گیرانه ، فشار را از دوش واردکنندگان بردارند تا صادرات بتواند روند طبیعی خود را طی کند.

حسینی اضافه کرد: قاچاق محصولات ضربه مهلکی به صادر کنندگان می زند. قاچاقچیان هیچ تعهدی به بازگشت ارز ، پرداخت عوارض و حقوق گمرکی ندارند.

وی در پایان اشاره کرد : ادامه قاچاق زعفران ، تاثیری بر قیمت ها و تولید ندارد، تنها ادامه این روند چالش پیمان سپاری ارزی و رسمی را به همراه دارد.


خواندن مطالب زیر به شما توصیه می شود:


قاچاق زعفران به چین قاچاق پیاز زعفران به چین قاچاق زعفران قیمت زعفران قیمت زعفران در بورس قیمت زعفران قائنات نرخ زعفران نرخ زعفران خشک نرخ زعفران نگین خرید زعفران خرید زعفران سحرخیز خرید زعفران کیلویی خرید زعفران در بورس*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.