درمان بیماری های تنفسی با زعفران

درمان بیماری های تنفسی با زعفران
درمان بیماری های تنفسی با زعفران
۳ (۶۰%) ۲ votes

درمان بیماری های تنفسی با زعفران

از آنجایی که گیاهان دارویی عوارض کمتری نسبت به دارو های شیمیایی دارند، بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته اند. کلاله زعفران از خانواده زنبقیان به شمار می رود. زعفران دارای خاصیت های بیشماری می باشد. علاوه بر چاشنی و طعم دهنده گی زعفران ، ازخاصیت دارویی آن نیزبسیار استفاده می شود.

از زعفران برای درمان بسیاری از اختلالات و بیماری های بدن استفاده می شود، از جمله این اختلالات می توان به مواردی مانند آسم، سرفه، برونشیت، افسردگی، اختلالات معده، آلزایمر، اختلالات قاعدگی و حتی سرطان اشاره کرد.
آسم یک بیماری تنفسی است که باعث بروز حملات متعد تنفسی، خس خس ، گرفتگی سینه، تنگی نفس بخصوص اوایل روز و نیمه های شب می باشد.
این بیماری تنفس را در اشخاص مشکل می نماید.
یکی از موادی که در کاهش بیماری های آسمی موثر می باشدمصرف مواد حاوی آنتی اکسیدان می باشند.

براساس تحقیقات انجام شده بر روی زعفران ، کلاله زعفران دارای عناصر متعددی می باشد که حدود ۱۵۰ترکیب فعال در آن شناسایی شده است که از مهمترین آن ها می توان به پیکروکروسین،کروسی و سافرانال اشاره کرد.

زعفران یک داروی آرام بخش و مسکن می باشد. از دیگر خواص زعفران ضد تورم و التهاب و تسکین دهنده سرفه است ، بطوریکه در درمان آسم و سیاه سرفه و بیماری های ریوی بسیار موثر می باشد.

زعفران باعث افزایش اکسیژن رسانی به بافت های متعدد بدن می شود، پس به طور کلی زعفران در کاهش اثرات ناشی از بیماری های تنفسی و کاهش سرفه بسیار مفید می باشد.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


درمان آسم درمان آسم با طب سنتی درمان بیماری تنفسی با طب سنتی درمان سرفه با زعفران خواص دارویی زعفران خواص دارویی زعفران در طب سنتی درمان سیاه سرفه در طب سنتی خواص زعفران قیمت زعفران زعفران نورهان خرید زعفران قیمت زعفران زعفران نورهان خرید زعفران


درمان بیماری های تنفسی با زعفران
3 (60%) 2 votesکانال تلگرام قیمت روز زعفران

دریافت جدیدترین قیمت و اخبار زعفران در کانال "قیمت روز زعفران"با بیش از 15 هزار عضو فعال

عضویت در کانال قیمت زعفران بستن