تأثیر زعفران بر درمان آلزایمر،افسردگی و اختلالات روانی

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

تأثیر زعفران بر درمان آلزایمر،افسردگی و اختلالات روانی

دکتر الهام خداوردی، رییس مرکز تحقیقات دارو رسانی هدفمند دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس تحقیقات، زعفران در درمان افسردگی و کنترل آلزایمر و اختلالات روانی به اندازه داروهای رایج شیمیایی موثر است و یکی از اثرات مهم این دارو کاهش التهاب و ضخامت شبکیه چشم در بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی است.

وی با اشاره به طراحی و ساخت داروی کروسینا با استفاده از ماده موثر زعفران توسط محققان این مرکز اظهار کرد: خاصیت ضد افسردگی و شادی آوری از مهمترین ویژگی های این دارو به شمار می رود.

تأثیر زعفران بر درمان آلزایمر،افسردگی و اختلالات روانی

دکتر الهام خداوردی با بیان اینکه این دارو از سال ۹۴ با دریافت پروانه تولید وارد بازار شده است، خاطر نشان کرد:  کروسین بعنوان یک مکمل دارویی دارای خاصیت ضد افسردگی و شادی آور است و در مطالعات بالینی اثرات بارز درمانی کروسین بر افسردگی، اضطراب و سلامت روانی بیمار در مقایسه با دارونما به اثبات رسیده است.

تأثیر زعفران بر درمان آلزایمر،افسردگی و اختلالات روانی

تأثیر زعفران بر درمان آلزایمر،افسردگی و اختلالات روانی

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تاکید بر اینکه مطالعات بالینی مختلفی که در گذشته و حال بر روی زعفران و کروسین انجام شده خواص درمانی متعددی را برای این  دارو به اثبات رسانده است، افزود: کروسینا از منشاء زعفران به دست می آید و اصلی ترین آنتی اکسیدان زعفران به شمار می رود و بسیاری از خواص درمانی زعفران به این جزء نسبت داده می شود .از جمله این خواص می توان به اثر درمانی آن در آلزایمر و بهبود حافظه، افزایش قوای بینایی در سالمندان، پیشگیری و درمان اختلالات شبکیه چشم در بیماران دیابتی، پیشگیری و کنترل سرطان، درمان اختلالات جنسی، کنترل و تنظیم قند خون اشاره کرد.

تأثیر زعفران بر درمان آلزایمر،افسردگی و اختلالات روانی، قرص کروسینا درمان دیابت درمان افسردگی درمان دیابت قرص کروسینابرای اطلاع از قیمتهای فروش شرکت نورهان زعفران اینجا کلیک کنید.

جهت مشاهده و خرید انواع محصولات بسته بندی نورهان اینجا کلیک کنید. *

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: