زعفران خوشحالتان می کند

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

زعفران خوشحالتان می کند

در مطالعاتی که روی زعفران صورت گرفته ، مشخص شده زعفران از داروهای ضد افسردگی عملکرد بهتری بر جای دارد.
بسیاری از افراد در دنیا با مشکلات نظیر افسردگی و اضطراب مبارزه می کنند . داروهایی که برای درمان این نوع بیماری که به کار میروند دارای عوارض قابل توجه و جدی هستند.

گروهی از محققان از کشور هایی مانند انگلستان، چین و ایران دور هم جمع آمدندو بر روی گیاه زعفران تحقیق و بررسی انجام دادند و پس از این این تحقیقات به این نتیجه رسیدند که زعفران می تواند به عنوان یک داروی گیاهی برای درمان افسردگی مورد استفاده قرار بگیرد.

– زعفران فقط یک ادویه نیست

بیشتر کاربرد زعفران در آشپزی می باشد . این ادویه خوشرنگ از گل های گیاه زعفران بدست می آید. یکی از گران ترین ادویه های جهان زعفران است که آن را با نام طلای سرخ یاد می کنند. زعفران در خاورمیانه و قسمت هایی از اروپا رشد می کند. بیشتر در کشور های ایران، یونان و هند کشت می شود.
زعفران در صنعت های دیگری مانند داروسازی، پارچه و صنایه عطرسازی نیز کاربرد فراوان دارد.

زعفران خوشحالتان می کند

zaferan2

zaferan2

زعفران و کاهش وزن

زعفران می تواند با کاهش میان وعده ها و ایجاد حس سیری به لاغری کمک بسزایی داشته باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده زنان دارای اضافه وزن که از یک قرص حاوی ۵ گرم زعفران استفاده کرده بودند نسبت به زنانی که از دارونماها استفاده کرده بودند ، کاهش وزن قابل توجهی را تجربه کردند.همچنین زعفران به کاهش مصرف غذای افراد نیز کمک می کند.

رهایی از سندرم پیش از قاعدگی

مصرف زعفران در بانوانی که دچار سندرم پیش از قاعدگی می شوند بسیار موثر می باشد و یاعث حذف و یا کاهش درد آن ها می شود. همچنین برای درمان افسردگی این دوره از بانوان کمک بزرگی می کند.

– زعفران به عملکرد مغز کمک می کند

زعفران سلول های مغز را سالم و جوان نگه می دارد. از سلول های مغز در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند و خاصیت ضد سرطانی دارد. خمچنین مصرف زعفران موجب کاهس التهاب مغزی و بیماری پارکینسون را مهار می کند.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


زعفران و درمان افسردگی زعفران و درمان سرطان زعفران و درمان قاعدگی زعفران و کاهش وزن زعفران کاهش وزن درمان بیماری پارکینسون زعفران نورهان درمان بیماری تنفسی با طب سنتی

زعفران کاهش وزن درمان بیماری پارکینسون زعفران نورهان درمان بیماری تنفسی با طب سنتی*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: