کشف زعفران قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کشف زعفران قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال

 


فرمانده انتظامی لارستان از کشف زعفران قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال خبر داد.


به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پلیس، سرهنگ “داود امجدی” با اعلام این خبر، بیان داشت: ماموران پاسگاه انتظامی “چهاربرکه” شهرستان لارستان در اجرای طرح مقابله با ورود کالای قاچاق و كنترل خودروهای عبوری در محور بندرعباس-لار به یك خودرو سمند مشکوک شده و آن را متوقف كردند. کشف زعفران قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال


که در بازرسی از این خودرو ۴۰ كیلوگرم زعفران قاچاق و فاقد مدارک قانونی كشف شد که در این رابطه، یك متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.
سرهنگ “داود امجدی” در پایان گفت: برابر با نظر کارشناسان، ارزش این محموله قاچاق ۴ میلیارد ریال برآورد شده است.

 

با توجه به جهش قیمت دلار، صادرات زعفران چقدر رشد کرده است؟

اگر تصمیم‌های خوبی گرفته می‌شد، باید صادرات ۷۰ درصد رشد می‌کرد. اما تصمیم‌های غلط باعث شد که حجم قاچاق زعفران جهش پیدا کند. به این ترتیب رشد صادرات رسمی در ۶ ماه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل، حدود ۱۰ درصد است. حال آنکه اگر مقررات اصلاح شود، می‌توانیم در نیمه دوم سال ۵۰ درصد افزایش صادرات را رقم بزنیم. ما در این زمینه به وزیر جدید صمت نیز نامه‌نوشته و پیشنهادهای خود را ارائه کردیم.

امیدواریم با تسهیل صادرات رسمی زعفران، علاوه بر جهش صادراتی، منافع بهتری برای کشاورزان نیز فراهم شود زیرا زعفران حدود ۴سال است که در بازار داخلی به قیمت یکسانی فروخته می‌شود، درحالی‌که نرخ تورم بالایی داشته‌ایم و قدرت خرید کشاورزان در عمل به‌شدت کاهش یافته است. بدون شک با تسهیل شرایط صادرات، قیمت داخلی زعفران هم افزایش پیدا می‌کند که این به نفع کشاورزان خواهد بود.

کشف زعفران قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال کشف زعفران قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریالsaffron saffron price  قاچاق زعفران قیمت زعفران سعر زعفران*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: