۳خواص بابونه برای سلامت ، درمان بیماری ها و زیبایی پوست و مو

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

۳خواص بابونه برای سلامت ، درمان بیماری ها و زیبایی پوست و مو، ۳خواص بابونه برای سلامت ، درمان بیماری ها و زیبایی پوست و مو. ۳خواص بابونه برای سلامت ، درمان بیماری ها و زیبایی پوست و مو

۳خواص بابونه برای سلامت ، درمان بیماری ها و زیبایی

 

بابونه نامی است که برای یک نوع گیاه که به صورت گل می روید، امده است . این نوع گل از خانواده ی مینای چمنی به حساب می اید . دو نوع از این گیاه وجود دارد که در طب سنتی استفاده ی زیادی میشود . گونه ی اول این گیاه بابونه ی المانی و گونه ی دوم ان به بابونه رومی شهرت دارد ، که بیشتر این دو نوع را برای خیساندن و یا دمنوش استفاده میکنند .اما میتوان گفت که از نظر علمی هیچ شواهدی برای تاثیر بابونه بر سلامتی دیده نشده و یا ثبت نشده .
اکر بخواهیم بابونه را به عنوان دم نوش استفاده کنیم باید از ترکیب بابونه ی خشک و اب جوش استفاده کنیم . از بابونه هم میتوان به عنوان طعم دهنده و یا نوشیدنی ها استفاده کرد . گیاه بابونه نیز در مواردی چون صابون ها و مواد ارایشی نیز مورد استفاده قرار میگیرد .

گیاه بابونه در اوایل فروردین ماه می روید که میتوان گفت : این نوع گیاه بیشتر در شمال استان خوزستان بیشتر است .
برای شناخت بابونه میتوان اینگونه ان را معرفی کرد، که گیاهی است کوچک با بویی بسیار معطر ، که ارتفاع این گیاه تقریبا به سی سانتیمتر میرسد ، ساقه ی این گیاه به رنگ سبز بوده ، با برگهای کوچک که دارای بریدگی های کوچک و حالتی کرکی است . گل بابونه به رنگ سفید است و قسمت وسط و داخل ان به رنگ زرد وجود دارد .

3خواص بابونه برای سلامت ، درمان بیماری ها و زیبایی

3خواص بابونه برای سلامت ، درمان بیماری ها و زیبایی


همچنین بخوانید ⇐ نکاتی که در ارتباط با زعفران باید بدانیم


گفته میشود بابونه گیاهی است که دم کرده ی ان باعث ارامش میشود و به استرس کمک میکند ، از روغن گل بابوه برای موارد شمع ها و محصولات اروماتراپی مورد استفاده قرار میگیرد .بابونه برای ارامش سیستم گوارش نیز مورد استفاده قرار میگیرد ، و برای مشکلاتی همچون استفراغ ، بی اشتهایی ، حالت تهوع و چنین مواردی استفاده میشود .

بابونه به دلیل داشتن خاصیت ضد باکتری و ضد التهابی که دارد برای سلامتی پوست مورد استفاده قرار میگیرد . روغن ان به دلیل اینکه به داخل پوست نفوذ میکند باعث صافی و پوست میشود . بابونه نیز باعث میشود تا لک ها ی روی پوست کاهش یابد .
و میتوان گفت که گل بابونه از ریزش مو نیز جلوگیری میکند به این منظور از عصاره ی ان در ساخت شامپوها استفاده میکنند .

3خواص بابونه برای سلامت ، درمان بیماری ها و زیبایی

دم کرده ی چای بابونه برای خانم هایی که ازعلائم دوران قاعدگی رنج میبرند ، میتواند مفید باشد که این علائم شامل : گرفتگی و یا نفخ و نوسانات روانی است ، و اما مصرف بابونه ترشحات قاعدگی را زیاد میکند .

روغن بابونه برای درمان سوختگی استفاده میشود . به این صورت که روزانه شما میتوانید مقدار معینی از روغن را در محل سوختگی بریزید و با دقت ان محل را ماساژ دهید .شما میتوانید با استفاده ای سه کیسه چای بابونه و مخلوط یک لیوان اب جوش مخلوطی ایجاد کنید . بعد از اینکه مخلوط خنک شدپارچه ای تمیز به ان اغشته کنید و در منطقی که اسیب دیده است قرار دهید .این عمل باعث میشود تا محل اسیب دیده بهبود یابد .


همچنین بخوانید ⇐  مراحل نگه داری و انبار کردن پیاز زعفران


و اما در مورد تیرگی زیر چشم و خستگی های چشمی ، باید گفت چای بابونه میتواند کمک کند . درماننی اسان برای این کار وجود دارد که ، شما میتوانید بابونه را دم کنید و بعد از اینکه خنک شد در طول شب از ان به صورت کمپرس روی محل استفاده کنید . این گیاه به ارامش عضلات نیز کمک میکند . و در اخر باید گفته شود که مصرف بیش از حد دمنوش بابونه ممکن است باعث الرژی شود و یا باعث زخمهای دهانی گردد ، پس در مصرف این نوع دمنوش زیاده روی نکنید .

خرید زعفران و خرید زعفران. قیمت زعفران و قیمت زعفران . مثقالی و مثقالی . *

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: