سود زعفران ایران به کام افغانستان

سود زعفران ایران به کام افغانستان
سود زعفران ایران به کام افغانستان
۳٫۶ (۷۲٫۵%) ۸ votes

سود زعفران ایران به کام افغانستان

نازخند صبحی عضو شورای ملی زعفران اظهار کرد: همیشه یکی از نگرانی های فعالان و فرهیختگان زمینه زعفران ، وجود قاچاق زعفران می باشد. با به وجود آمدن بخشنامه پیمان سپاری ارزی ، خروج غیر قانونی طلای سرخ سرعت بخشید.

از قدیم، دغدغه فعالان زعفران ، قاچاق پیاز آن بود، اما این روز ها قاچاق خود زعفران نگرانی ایجاد می کند.

وی افزود: بر اساس آمار گمرک در ۶ ماه نخست سال ۱۱ تن زعفران به صورت رسمی به کشور افغانستان صادر شده است. با توجه به اینکه صادرات زعفران به آمریکا ممنوع می باشد، از طریق افغانستان به آمریکا صادر می شود.

صبحی ادامه داد: بر اساس بخشنامه ای که جهت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و بازگشت ارز حاصل از صادرات که چند روز اخیر از طرف بانک مرکزی ابلاغ شده است ، صادرکنندگانی که تا ۱ میلیون دلار صادرات در طی ۱ سال دارند از پیمان سپاری ارزی معاف هستند.

عضو شورای ملی زعفران گفت: این بخشنامه خروج غیر قانونی زعفران را از ایران تسریع بخشید ، هم پیاز زعفران و هم خود زعفران جز اقلام صادراتی قاچاق از ایران محسوب می شود که با برند افغانستان صورت می گیرد.


خواندن مطالب زیر به شما توصیه می شود:


سود زعفران صادرات زعفران به افغانستان صادرات پیاز زعفران به افغانستان قیمت زعفران قیمت زعفران قائنات  نرخ زعفران امسال نرخ زعفران خشک نرخ زعفران مشهد نرخ زعفران نگین زعفران نورهان زعفران نورهان استان خراسان رضوی، مشهد قیمت زعفران نورهان


سود زعفران ایران به کام افغانستان
3.6 (72.5%) 8 votesکانال تلگرام قیمت روز زعفران

دریافت جدیدترین قیمت و اخبار زعفران در کانال "قیمت روز زعفران"با بیش از 15 هزار عضو فعال

عضویت در کانال قیمت زعفران بستن