سود زعفران ایران به کام افغانستان

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

سود زعفران ایران به کام افغانستان

نازخند صبحی عضو شورای ملی زعفران اظهار کرد: همیشه یکی از نگرانی های فعالان و فرهیختگان زمینه زعفران ، وجود قاچاق زعفران می باشد. با به وجود آمدن بخشنامه پیمان سپاری ارزی ، خروج غیر قانونی طلای سرخ سرعت بخشید.

از قدیم، دغدغه فعالان زعفران ، قاچاق پیاز آن بود، اما این روز ها قاچاق خود زعفران نگرانی ایجاد می کند.

وی افزود: بر اساس آمار گمرک در ۶ ماه نخست سال ۱۱ تن زعفران به صورت رسمی به کشور افغانستان صادر شده است. با توجه به اینکه صادرات زعفران به آمریکا ممنوع می باشد، از طریق افغانستان به آمریکا صادر می شود.

صبحی ادامه داد: بر اساس بخشنامه ای که جهت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و بازگشت ارز حاصل از صادرات که چند روز اخیر از طرف بانک مرکزی ابلاغ شده است ، صادرکنندگانی که تا ۱ میلیون دلار صادرات در طی ۱ سال دارند از پیمان سپاری ارزی معاف هستند.

عضو شورای ملی زعفران گفت: این بخشنامه خروج غیر قانونی زعفران را از ایران تسریع بخشید ، هم پیاز زعفران و هم خود زعفران جز اقلام صادراتی قاچاق از ایران محسوب می شود که با برند افغانستان صورت می گیرد.


خواندن مطالب زیر به شما توصیه می شود:


سود زعفران صادرات زعفران به افغانستان صادرات پیاز زعفران به افغانستان قیمت زعفران قیمت زعفران قائنات  نرخ زعفران امسال نرخ زعفران خشک نرخ زعفران مشهد نرخ زعفران نگین زعفران نورهان زعفران نورهان استان خراسان رضوی، مشهد قیمت زعفران نورهان*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: