حداقل و حداکثر زعفران اعلام شد/نرخ پایه گمرکی زعفران تعدیل شد

حداقل و حداکثر زعفران اعلام شد/نرخ پایه گمرکی زعفران تعدیل شد

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران از ثبات نرخ زعفران در طی یک ماه اخیر خبر داد و گفت:
حداقل و حداکثر نرخ زعفران ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۱۱ میلیون تومان می باشد.
وی در مورد قیمت آتی بازار زعفران تاکید کرد که قیمت بازار آتی زعفران بستگی به عرضه و تقاضا دارد و نمی توان پیش بینی خاصی در این مورد داشت . با توجه به مناسب نبودن زیر ساخت های لازم، نوسان نرخ ارز ، محدودیت های پرواز، تحویل بار به مشتری خارجی و پیمان سپاری ارزی از صادرات در آینده نمی توان پیش بینی دقیقی داشت.

میری در مورد نرخ پایه گمرکی گفت:کاهش پیدا کردن نرخ گمرمی از ۱۴۵۰ به ۱۰۷۰ باعث شده است تا صادرکنندگان به استفاده از کارت بازرگانی خود و هم استمرار صادرات امیدوار شوند و اگر مشکلات پیمان سپاری ارزی حل شود میتوان شاهد رشد فزاینده صادرات باشیم.
وی ادامه داد:متاسفانه اعلام شده است که افراد برای پولشویی از کارت های یکبار صرف استفاده می کنند که مالکین آن ها کشاورزان و یا چوپانانی هستن که از کارت ملی آن ها استفاده شده است و این امر باعث شده است که کارت های بازرگانی در دست تاجران ۲۸ هزار میلیارد تومان بدهی داشته باشند.

حداقل و حداکثر زعفران اعلام شد

میری در رابطه با تعرفه عوارض زعفران ترکیه افزود: ترکیه تعرفه عوارض زعفران را برای افغانستان حذف کرده است این در حالی است که ترکیه تعرفه بالایی برای ورود زعفران ایرانی اخذ می کند.
وی در مورد رشد ۴۶% صادرات زعفران طی ۸ ماهه امسال نسبت به پارسال گفت: اگر تدبیراتی برای رفع موانع صادرات به وسیله مسئولان اندیشیده نشود، بدون شک روند افزایش صادرات ادامه دار خواهد شد.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


قیمت زعفران قیمت زعفران در بورس بورس زعفران قیمت پایه گمرکی اخبار زعفران اخبار زعفران ایران اخبار صادرات زعفران اخبار بورس زعفران زعفران نورهان زعفران نورهان استان خراسان رضوی، مش قیمت پایه گمرکی خبار زعفران اخبار زعفران ایران اخبار صادرات زعفران اخبار بورس زعفران*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.