کاهش یافتن تولید زعفران در تربت حیدریه

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کاهش یافتن تولید زعفران در تربت حیدریه

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه تولیدات زعفران امسال در این شهرستان ۲۹ تن اعلام کرد که این حجم در مقایسه با سال گذشته ۲۵% کمتر شده است.
محمدرضا عباسپور ۸ هزار و ۹۰۰ هکتار، سطح زیر کشت استان تربت حیدریه خواند و بیان کرد: انتظار داشتیم ۳۸ تن زعفران در فصل زراعی جاری برداشت شود اما محقق نشد.

وی دلیل کاهش تولیدات زعفران را افزایش گرما در فصل تابستان و کمبود بارش در پاییز و زمستان دانست.
عباسپور در مورد مسئله انتقاد کشاورزان از امتناع بورس زعفران از خرید محصولات گفت:ما نمیتوانیم برای بورس دستورالعمل صادر کنیم و سازمان بورس یک مرکر خصوصی و تابع استاندارد های خود می باشد. پارسال نیز از مجموع ۳۰۰ تن زعفران تنها ۷۰ تن آن از طریق بورس خریداری شد.

کاهش یافتن تولید زعفران در تربت حیدریه

وی ظرفیت انبار بورس را در تربت حیدریه محدود اعلام کرد و افزود:اگر ظرفیت های بورس را بخواهند افزایش دهند به ازای هر ۱ تن باید ۱۵ میلیلرد بیممه و وثیقه بپردازند. همچنین برای خرید زعفران تربت حیدریه حق قانونی بورس است که زعفران بی عیب و نقص را که از غربال آنالیز آزمایشگاه گذشته باشد خریداری کند ، در غیر این صورت اعتماد بورس از بین خواهد رفت.

عباسپور مقصر اصلی در کاهش نرخ زعفران را کشاورزان دانست که به یکباره حجم زیادی محصول را وارد بازار می کنند و سبب افت قیمت این محصول می شوند.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


زعفران نورهان زعفران تربت حیدریه قیمت زعفران تربت حیدریه قیمت گل زعفران تربت حیدریه امروز آخرین قیمت زعفران تربت حیدریه بورس زعفران تربت حیدریه قیمت زعفران قیمت زعفران در بورس نرخ زعفران نرخ زعفران در بورس نرخ زعفران تربت حیدریه زعفران نورهان*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: