روش نگهداری زعفران

روش نگهداری زعفران

نگهداری زعفران

در این نوشته می خواهیم روش نگهداری زعفران به صورت اصولی را با یکدیگر بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید و در انتها با نظرات ارزشمند خود ما را در هرچه بهتر ارائه کردن مطالب یاری نمایید.

روش نگهداری زعفران

بهترین روش های نگهداری زعفران

زعفران باید در محیطی خشک، تاریک، خنک و دور از نور و رطوبت نگهداری شود. اگر زعفران در مقابل نور قرار بگیرد به مرور زمان رنگش را از دست می دهد و کیفیت و مرغوبیت قبل را نخواهد داشت و هنگام استفاده طعم و رنگ جالبی نیز نخواهد داشت.

بهترین ظرف برای بهترین روش نگهداری زعفران ظروف فلزی و بعد ظروف شیشه ای در بسته می باشند. همچنین زعفران اگر در هوای آزاد قرار بگیرد، علاوه بر آلودگی های محیطی موجب کم شدن عطر و بوی زعفران می شود.

زعفران باید در جایی که دور از حشرات و جوندگان می باشد نگه داری شود. زعفران باید در شرایطی نگهداری شود که عطر و طعم و رنگ خود را از دست ندهد. در نگهداری زعفران باید نهایت دقت را به کار ببریم زیرا هنگام حمل و نقل و جا به جایی، اگر زعفران خرد شود ارزش اقتصادی خود را از دست می دهد.

 

ظروف پلاستیکی برای نگهداری زعفران مناسب نیست!

دقت کنید که در ظروف پلاستیکی، زعفران را نگهداری نکنید زیرا اسانس و مرغوبیت خود را از دست می دهد. بهتر است هنگام مصرف زعفران، آن را پودر نمایید، زیرا زعفران پودر شده عطر و طعم بهتری دارد.

برای پودر شدن بهتر زعفران، آن را با هاون های کوچک از مرمر پودر کنید و برای استفاده در چاشنی های غذایی و چای زعفران استفاده کنید.

زعفران پس از بسته بندی باید در جعبه های چوبی یا فلزی قرار بگیرد تا هنگام حمل و نقل دچار مشکل نشود. نگهداری زعفران بسیار مهم می باشد زیرا با کم شدن اسانس، خواص دارویی زعفران نیز کم می شود.

 

بسته بندی و بهترین روش نگهداری زعفران :

۱- از قرار دادن زعفران در هوای گرم خودداری نمایید.

۲- زعفران را در معرض نور و رطوبت قرار ندهید.

۳- بسته بندی باید به صورت صحیح و طبق اصول نگهداری شود.

۴- از باز گذاشتن ظرف نگهداری زعفران خودداری نمایید زیرا مانع از بین رفتن عطر زعفران می شود.

۵- زعفران باید داخل شیشه های درب دار و همچنین جعبه های چوبی درب دار و دور از نور و رطوبت نگهداری شود.


روش نگهداری زعفران
4.1 (82.5%) 8 votes

*

code  • علیرضا در تاریخ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ گفته است :

    ممنونم بابت مطلب خوب شما

    • مصطفی خیرخواه در تاریخ دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ گفته است :

      با سلام و احترام، سپاس بابت حضور و نظر ارزشمند شما همراه عزیز زعفران نورهان