کاشتن گیاهان دارویی در محیط کار

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کاشتن گیاهان دارویی در محیط کار

به گفته مدیر مجنمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی:، از گیاهان دارویی برای زیباسازی شهر و ادارات می توان استفاده کنیم.
وی گیاهان دارویی را از دو نظر حائز اهمیت دانست، هم برای زیبایی شهر و داشتن چشم انداز زیبا موثر هستند و هم از نظر دارویی مفید هستند.
محسن پویان استفاده از گیهان دارویی را بخصوص برای خراسان جنوبی که با مسئله کم آبی مواجه هست مفید دانست.

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی در مورد کاشت گیاهان دارویی در جهاد دانشگاهی گفت: هدف از این کار این بود که همین رویه در پارک ها و فضاهای باز استان نیز به اجرا در آید.
وی اضافه کرد: گیاهان دارویی علاوه بر داشتن چشم انداز زیبا و دلنواز از نظر مناطق کم باران و خشک باید مورد توجه قرار بگیرند.
پویان ادامه داد: میتوان از گیاهانی مانند عناب، خارمریم،زرشک،کنگر فرنگی، رزماری، همیشه بهار و اسطوخودوس برای کاشت در فضای عمومی استفاده کرد. وی اشاره کرد در فضای جهاد دانشگاهی از درختچه های زرشک، عناب و زعفران استفاده شده است.

کاشتن گیاهان دارویی در محیط کار

درخت زرشک

پویان افزود: زیبایی درختچه زرشک در فصول سال با رنگ های سبز، زرد و قرمز بسیار چشم نواز و زیباست و همچنین درخت عناب جز زیباترین درخت هاست که در کشور های متعدد مورد توجه قرار گرفته است همچنین بیش از ۳۰ تا ۴۰ مورد مصرف دارویی دارد.
وی اظهار کرد: گیاه زعفران در زمان گلدهی فضای زیبایی به شهر می دهد. همچنین درختچه زرشک خاصیت گیاهی فراوان دارد و از ریشه، ساقه، برگ ، گل ، پوست ساقه و میوه آن بیش از ۸۰ مورد استفاده دارویی دارد.

محسن پویان یادآور شد درختچه های به لیمو، اسطوخودوس، خار مریم و رزماری دارای خواص دارویی فراوانی می باشند که در محوطه جهاد دانشگاهی کاشته شده اند.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود:


زعفران نورهان  کاشت گیاهان دارویی در مناطق گرم و خشک کاشت گیاهان دارویی در مناطق بیابانی کاشت گیاهان دارویی در مناطق خشک کاشت گیاهان دارویی در فضای سبز کشت گیاهان دارویی در فضای باز زعفران نورهان*

codeWhatsApp
Hi. If you are interested in purchasing saffron, leave a message. We are available for any kind of question!
سلام. اگر خریدار زعفران هستید، می توانید برای ما پیغام بگذارید.
طرح خرید زعفران از کشاورز
خرید انواع زعفران: پوشال پرسی، پوشال قلمدار
تسویه: یک هفته الی 10روز کاری
وزن به کیلوگرم ، نوع زعفران ، شهر: